Egyéb sportok

Újra megnyitja kapuit az olimpiai ihletésű sporttábor, az Ötrégiós Játékok

 150 gyerek, 33 település, 6 sportág, 4 nap és számtalan élmény, izgalom és nevetés – a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szervezésében, a Felzárkózó települések programjának keretében második alkalommal rendezik meg az olimpiai ihletésű Ötrégiós Játékokat.

A négynapos (június 20–23.) balatonszemesi sporttáborba az ország öt nagy régiójából, a leghátrányosabb helyzetű településekről érkeznek 10-16 év közötti gyerekek, hogy hat sportágban – labdarúgás, futás, atlétika, karate, asztalitenisz, sorverseny – mérjék össze tudásukat, tehetségüket, és átéljék, milyen is egy igazi, nyári vakáció annak minden „kötelező” kellékével: fürdés a Balatonban, vetélkedők, csavarosfagyi, kertmozi, új barátságok, örömzenélés és gondtalan kikapcsolódás.

A négynapos sporttábor szerda délutáni (június 21.) fő eseménye a Fete válogatott mérkőzése lesz, az U15-ös korosztályra épülő csapat első hivatalos meccsét játssza. Az ellenfél a Dél-Balaton FC korosztályos csapata lesz a balatonszemesi futballpályán: 8636 Balatonszemes, Ady Endre u. 8., kezdés: 16.00.

A Fete válogatott 22 fős keretébe hosszú út vezetett a játékosoknak, az országszerte megrendezett regionális futballtornák alapján a szakmai stáb több körös kiválasztással és edzőtáborokkal – amelyek közül az egyikre a Magyar Labdarúgó-szövetség segítségével Telkiben, a válogatott felkészülésének is helyt adó Globall Hotelben került sor – szűkítették le a létszámot. A Fete-válogatott további tervei közt rendszeres összetartás, valamint hazai és nemzetközi mérkőzések, tornák szerepelnek.

A Kormány 2019-ben hosszú távú, átfogó programot indított az ország 300 leghátrányosabb helyzetű településének felzárkóztatására, kiemelten fókuszálva a gyerekekre, hogy az élet minden területén versenyképes felnőttekké válhassanak.

A Felzárkózó települések programban kiemelkedő esélyteremtő kezdeményezésként kap teret a sport, amely több helyszínen is beépült már a leszakadó közösségekért végzett
szociális munkába.

A program negyedik évében érintett 178 településen több mint 45 000 gyermek él, többségük hátrányos helyzetű, tanulási nehézségekkel, viselkedés zavarokkal és agressziókezelési problémákkal küzd. A közösségi programok hiányában jobbára csak kallódnak, a céltalanság pedig könnyen a káros szenvedélyek felé sodorhatja őket. Ennek a folyamatnak a megállításában a sport fontos eszköz. A sportprogramokra rendszeresen járó gyerekeknél már rövid távon észrevehetőek a pozitív változások, hiszen az edzésen való részt vétel előfeltétele az elkészített házifeladat és a jó iskolai magatartás. A rendszeres edzések és utazások csapatot építenek, a közösen átélt élmények során pedig addig soha nem hallott / soha be nem tartott pozitív értékek épülnek be a mindennapjaikba, amelyeket később, életük minden szakaszában tudnak kamatoztatni. A leszakadó településeken a sport ezért nem csupán hobbi, hanem esély egy teljesebb életre.

Fotó: fete.hu