Magyar foci

Újpesten már a bajnoki címről beszélnek

A derbi 82. percében szerzett tizenegyes góljával Dusan Vasiljevic-nek sikerült megőriznie veretlenségét a Ferencváros ellen.

"60-70 percen keresztül nem tudtuk feltörni a Ferencváros védelmét, mert jól zártak vissza. Mindent megpróbáltunk, hogy gólt rúgjunk, de ez csak a 80. percben sikerült. A mérkőzés végén majdnem sikerült Zamostny révén még egyet szereznünk, de úgy gondolom, a gólom a döntetlenhez volt elég. Igazságos eredmény született" –
mondta a középpályás az ujpestfc.hu-nak.

Pénteken Kecskemétre látogatog az Újpest, és utána jön a Videoton. A meccseknek a légiós szerint már nincs nagy tétjük, de mindkettőn oda kell tenniük magukat a győzelem érdekében.

"Tudjuk, hogy ennek a két mérkőzésnek már nincs komolyabb tétje, ami a bennmaradást illeti, hiszen az elmúlt fordulóban a Vasas is biztosan kiesett az NB I-ből.
A Videoton meccs számomra nagy presztízsű lesz, mert bár a Debrecen szerezte meg a bajnoki címet, én úgy gondolom, hogy ma Magyarországon a Videoton a legjobb csapat. Persze ez jövőre változni fog, mert az Újpest lesz az. Ha a Kaposvár ellen játszunk, számomra az is nagy téttel bír, de a Videoton ellen oda fogom tenni magamat. Izgalmas meccsek lesznek. Amikor ideigazoltam, azt mondtam, hogy azért jövök, mert komoly tervek vannak, például hogy kilépjünk a nemzetközi kupába, és megmutassuk ott is magunkat. A tulajdonos tervei közt is hasonló célkitűzések szerepelnek. Egy-két meghatározó játékos, és nincs semmi akadálya annak, hogy az Újpest bajnok legyen."