Jobban kezdte a találkozót a házigazda Falco, hiszen hamar hatpontos vezetésre tettek szert Bencze Tamás fiai, ám a vendég Kecskemétnek még az első negyedben sikerült fordítania, és nyolc pontos, megnyugtató előnnyel mehettek az első pihenőre, sőt, még a félidőben is egy pont volt a KSE előnye.

A harmadik negyed aztán amilyen álomszerűen alakult Wittmann Krisztiánék számára (a vendégek további hét ponttal megtoldották előnyüket.), annyira rémálomba illő volt a negyedik negyed, hiszen azt 27-10-re vesztették el Sztojan Ivkovics tanítványai, így a Falco végül tíz ponttal megnyerte a találkozót. A lefújás után Ivkovics a negyedik negyed rossz teljesítményét említette a vereség fő okaként. „A záró negyedben kihagytuk a ziccereinket, és ez végül megbosszulta magát. Meg kell tanulnunk az ilyen mérkőzéseket megnyerni” – mondta a szakember.

A forduló tobbi mérkőzésén a címvédő Szolnok magabiztosan győzte le a Zalaegerszeget, a Körmend parádés utolsó öt percének köszönhetően múlta felül idegenben a Sopron gárdáját, míg a listavezető Albacomp a Nyíregyháza otthonából hozta el mindkét bajnoki pontot. Az utóbbi időben fáradt, erőtlen csapat benyomását keltő, a nemzetközi kupában is érdekelt Atomerőmű kikapott a Pécs otthonában, míg az alsóházi találkozók közül a Szeged fontos két pontot szerzett a Jászberény, a Kaposvár pedig a Debrecen ellen.

Eredmények, 9. forduló
Szolnoki Olaj – Zalakerámia ZTE KK                                        96 – 79
Falco-Szova KC Szombathely – Kecskeméti KSE                  83 – 73
Pécsi VSK-PANNONPOWER – Atomerőmű SE                      83 – 79
Kis Rába menti Takarék Soproni KC – Fortress Körmend   70 – 78
Kaposvári KK – Factum Sport Debrecen                                  88 – 69
Marso-Vagép NYKK – Albacomp Fehérvár                               63 – 71
Naturtex-SZTE-Szedeák – Jászberényi KSE                            106 – 74