Bajnokok LigájaFutball hírek

Újabb három csapat van ott biztosan a BL-alapszakaszban

Kép forrása: Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images

A Sparta Praha, a Salzburg és a Young Boys is megváltotta jegyét a legrangosabb európai kupasorozat szeptemberben kezdődő 32 csapatos főtáblájára.

AC Sparta Praha – Malmö FF 2-0 (összesítésben 4-0)

A cseh együttes a kihagyott büntetők mérkőzésén otthon is 2-0-ra nyert. Az első játékrészben a hazaiaktól Birmancevic, a svédektől pedig Christiansen is elhibázott egy tizenegyest. Előbbi fölé lőtt, Christiansen lövését pedig Vindahl védte.

A gól nélküli első 45 perc után a második játékrészben sokáig 0-0 állt az eredményjelzőn. A 78. percben viszont Clément Turpin ismét a tizenegyes pontra mutatott.

Lukas Haraslin magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt, három perccel később pedig gólpasszt adott Albion Rrahmaninak, amivel végképp eldőlt a továbbjutás sorsa.

FC Red Bull Salzburg – FK Dinamo Kijev 1-1 (összesítésben 3-1)

A prágaiakhoz hasonlóan a Salzburg is 2-0-ra diadalmaskodott idegenben, így kedvező helyzetből várhatta a visszavágót. Az osztrák együttes esélyeshez méltón kezdte a találkozót. Adam Daghim már a 12. percben betalált, amivel újra elérhető közelségbe került az alapszakasz a hazaiaknak.

A kijeviek viszonylag hamar egalizáltak. A 29. minutumban Vladiszlav Vanat egyenlített.

A folytatásban az ukránok meddő fölényüket nem tudták újabb gólra váltani (18 lövéssel zártak a vendégek), így a Salzburg 3-1-es összesítéssel jutott a BL-alapszakaszba.

Galatasaray SK – BSC Young Boys 0-1 (összesítésben 2-4)

A törökök már az első percben tizenegyesért kiáltottak, azonban kérésük süket fülekre talált. A Young Boys ezt követően átvette az irányítást, és több komoly helyzetet is kidolgozott. Hol Muslera, hol a védelem viszont remekül helyt állt.

A 31. percben góllá érett a fölény, ám Colley találatát annulálták les miatt.

A második félidőben a Galata is szerzett egy lesgólt, majd pár perccel később Batshuayi lőtt kevéssel mellé.

A 87. minutumban egy kontrával elszaladtak a svájciak, Alan Virginius pedig higgadtan lőtt a kapuba, amivel mindent eldöntött.

A vendégek vezető találata után Fernando Muslerát kiállította a játékvezető, miután az örülni igyekvő játékost nemes egyszerűséggel felrúgta.

A 10 perces hosszabbítást így emberhátrányban fejezte be a török csapat.

A svájci bajnok bejutott az alapszakaszba, a Galatasaraynak pedig marad az Európa-liga.