Magyar foci

U20-as vb: 75 perc emberhátrány után is csak tizenegyessel fordítottak a brazilok!

A magyar csapat nagyon jól kezdte a meccset, az észak-koreai meccshez hasonlóan megint letámadással kezdtük a találkozót, ez az eredményben is megmutatkozott, nyolc perc után már vezettünk is, egy hosszú indítás után Mervó Bence lőtt nagyon kisodródott szögből, de Jean kapus valahogy a kapuba juttatta a labdát.

""

A braziloknak nem tetszett az erőszakos magyar játék, Forgács Dávid a 15 percben hatalmas kapufát lőtt, a kipattanónál Sallai Roland tűnt el érdekes körülmények között a tizenhatoson belül.

Tamás Krisztián sajnos nem gondolkozott, a 16. percben már egy sárga lappal nagyon veszélyesen csúszott be, ezért megkapta a másodikat és egy pirosat is, nagyon nehéz helyzetbe hozta ezzel a csapatot.

""

Az első félidőben ennek ellenére miénk volt a nagyobb helyzet, előbb Kalmár Zsolt ívelt a saját térfeléről kapu mellé, majd egy szöglet után Mervó fejesét védte Jean.

Fordulás után sajnos hamar jött az egyenlítés, a Manchester United játékosa, Andreas Pereira pörgette fel a brazilokat, az ő szöglete után Danilo fejelt védhetetlenül a léc alá.

""

A meccs képe nem változott, a brazilok jöttek, mi védekeztünk. A szaúdi spori aztán belenyúlt a meccsbe. Gabriel húzogatott a tizenhatoson belül, és alig várta, hogy Székely György a közelébe érjen, már dobra is magát, Pereira nagy szerencsével értékesítette a büntetőt, így kaptunk ki, de Nigéria ellen vasárnap ilyen játékkal kiharcolhatjuk a továbbjutást.

""

Magyarország–Brazília 1–2 (Mervó 8., ill. Danilo 50., A. Pereira 85. – 11-esből)

New Plymuth, Taranaki Stadion, 9.00 óra. V: al-Mirdaszi (szaúd-arábiai)

Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés Á., Lenzsér, Tamás K. – Vida, Nagy Á. – Kalmár (Nagy D., 65.), Forgács, Sallai (Zsótér, 75.) – Mervó (Talabér, 66.). Szövetségi edző: Bernd Storck
A kispadon: Horváth D. (k.), Demjén (k.), Berecz, Nagy Dominik, Németh M., Oláh L., Talabér, Popov, Zsótér.

Brazília: Jean – Jorge, Lucao, Marlon (Jajá, a szünetben), Joao Pedro – Alef, Danilo – Marcos Guilherme (A. Pereira, a szünetben), Boschilia (L. Pereira), Gabriel – Judivan. Szövetségi kapitány: Rogério Micale.
A kispadon: Marcos (k.), Georgemy (k.), Caju, Malcolm, Rodrigo, Iago, Leo Pereira, A. Pereira, Jajá, Jean Carlos.
Kiállítva: Tamás (16.)