""

Bradford 4.9 – Aston Villa 1.8; döntetlen 4.0 (Kedd 20:45)

A Bradford a Wigan és az Arsenal ellen is tizenegyesekkel jutott tovább, ez pedig azt jelenti, hogy a hazaiak sorozatban a kilencedik büntetőpárbajukat nyerték már meg. Ahhoz, hogy a tizedik is meglegyen, komolyabbra lesz ezúttal szükség, az Aston Villa elleni párharc során ehhez ugyanis 210 percnyi futballra lenne szükség. Fontos észben tartanunk, hogy a ligakupa elődöntői már két mérkőzésen dőlnek el!

Ez utóbbi egyértelműen a Premier League-ben szereplő csapatnak kedvez, az 1.17-s szorzó pedig, melyet arra kapunk, hogy a Villa lesz ott a februári döntőben, hűen tükrözi az esélyeket. Ezzel együtt az is biztos, hogy ehhez komoly munkára lesz szükség Paul Lambert csapatától. Minden sorozatot beleszámítva a Bradford mindössze három mérkőzést veszített el idén hazai pályán, és egyedül a Rochdale-nek sikerült egynél nagyobb különbséggel nyernie (2-4) ellene.

Az Aston Villa győzelmét 1.8-cal tehetjük meg a Betfairnél, viszont ez nem az a szorzó, mely miatt azonnal rohannánk fogadást tenni. A hétvégi, Ipswich elleni 2-1-es siker bizonyára jót tett a birminghamiek önbizalmának, viszont ezzel együtt is az átalakulás folyamatában van a Villa, mely továbbra is képes a meccseken percek alatt teljesen összezuhanni. Az, hogy legyőzött egy másodosztályú csapatot, még nem jelenti a krízis végét a Villánál.

""

A Bradford sikerességének egyik titka a meglepően jó védekezése volt. A Notts County, a Watford, a Wigan és Arsenal elleni mérkőzéseken összesen csak két gólt kapott a negyedosztályú gárda – emiatt úgy véljük, hogy jó esélye van annak, hogy 2.5 gólnál kevesebb születik a meccsen (2.14). Ezt már csak azért is mondjuk, mert az Aston Villa semmit nem fog erőltetni, tudván, hogy lesz még egy birminghami visszavágó is. Csak halkan jegyezzük meg, hogy egészen kiváló, 5.7-s szorzót kapunk arra, hogy a Bradford nem kap gólt.

Aki szerint lesznek gólok a meccsen, annak is szolgálunk pár információval. A Bradfordot elsősorban a Wigan és Arsenal elleni találkozók alapján ismerhettük meg, viszont azokon nem játszott a csapat egyik legjobb támadója, Nahki Wells. A 22 éves bermudai játékos idén már 15 gólt szerzett, ezúttal pedig 3.5-t fizet, ha betalál.

A Villa legveszélyesebb játékosának manapság Christian Benteke számít, azonban ne feledkezzünk meg Darren Bentről sem. Utóbbi góllal tért vissza hétvégén, ám ezzel együtt sem vagyunk biztosak benne, hogy Paul Lamberttel való konfliktusai a múlté lennének. Mindkét játékost éppen 2.0 feletti szorzóval tehetjük meg a gólszerzők piacán.

Végezetül egy gondolat: igaz, hogy az oda-vissza vágós rendszer miatt a Villa számít toronymagas esélyesnek, viszont a vendégeknek az utolsó pillanatokig figyelniük kell. Egy kivételével mind a hat gól, melyet a Bradford idén a Capital One Cupban szerzett, a 83. perc után esett – ahogy közeledünk hát a meccs végéhez, kísérjük egyre nagyobb figyelemmel az élő piacokat!

Tippek: Kevesebb, mint 2.5 gól 2.14