Tuti tipp a sport365.hu-tól: érdemes a francia-svéd döntetlenre tenni
Svédország 6.2 – Franciaország 1.7; döntetlen 4.0
Svédország elveszítette az első két csoportmérkőzését, emiatt pedig már biztos kieső. Vannak csapatok, melyek ilyen helyzetben veszélyesek tudnak lenni, azonban az Európa-bajnokságokon ez nem igazán jellemző. 1980 óta csak kétszer fordult elő, hogy a csoportkörben egy olyan csapat verje meg ellenfelét, mely már biztos kieső volt: 1992-ben Skócia verte 3-0-ra a Független Államok Közösségét, 2000-ben pedig Oroszország győzött 2-1-re Görögország ellen. Ezt kivéve azok a válogatottak, melyek számára még téttel bírt az utolsó csoportmeccs, nyolcból hét győzelmet arattak a biztos kiesők ellen. A nyolc meccsből egyszer született döntetlen, ám a bizonyos 1980-as mérkőzésen Németországnak a görögök elleni gól nélküli döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz.
Franciaországnak győzelemre lenne szüksége ahhoz, hogy csoportja élén végezzen, és lehetőleg elkerülje Spanyolországot. Ennél nagyobb motivációra valószínűleg nincs szükség, ráadásul a franciák mellett szólnak a statisztikai adatok is: Laurent Blanc csapata 23 meccs óta veretlen, ezek 70%-át megnyerte, Svédországtól pedig 11 találkozó óta nem szenvedett vereséget.
Több/kevesebb, mint 2.5 gól
Erik Hamren nagyon elrugaszkodott a svéd hagyományoktól, az EB-n támadófocit próbált játszatni csapatával, ez a fajta kísérletezgetés azonban nagy bukással járt, főleg a gárda gyenge védekezése miatt. Svédország azért mindkét eddigi meccsén gólt tudott szerezni, rendre veszélyes volt a rögzített helyzeteknél is, és ahogyan láthattuk, Franciaország éppen az ilyen szituációkban tűnt sebezhetőnek Anglia ellen.
Az 1980 lejátszott 48, utolsó körös EB-csoportmeccsből 28 hozott 2.5 gólnál többet, ami egy pont oda, azonban a két válogatott teljesen eltérő mérleggel rendelkezik a gólok tekintetében. Amióta Hamren a szövetségi kapitány, Svédország 12 tétmeccséből 11 hozott legalább három gólt, Franciaország legutóbbi 12 tétmérkőzéséből viszont 10 alkalommal nem született 2.5-nél több találat.
Hendikepes fogadások
Előzetesen a szögletekre szerettünk volna koncentrálni, azonban az eddig látottak alapján ezt már kétszer is meggondoljuk. Svédország szélsőjátéka számít az egyik legkevésbé hatékonynak a mezőnyben, míg Franciaország az Ukrajna elleni találkozón formációt váltott és kevés veszélyt jelentett a széleken, így kevesebb szögletet is rúgott. Ráadásul örülhetnénk, ha1.4–s szorzót kapnánk arra, hogy a franciák végeznek el több sarkorúgást.
Az új francia rendszer lehetőséget adott Jeremy Meneznek, az ő szerepeltetése pedig sokkal veszélyesebbé tette a csapat játékát. Ha Anglia és Franciaország is nyer kedd este, közöttük a gólkülönbség dönt, így az kerüli el a spanyolokat, aki nagyobb különbséggel győz. Svédország hármat kapott a sokak által lesajnált támadókkal rendelkező angoloktól, így ha Franciaország nyomást gyakorol az északiakra, összejöhet, hogy legalább két góllal nyerjen.
A "Franciaország -1-et" a hendikepes fogadásoknál 2.5–ös szorzóval tehetjük meg – ha a franciák legalább két gólos különbséggel nyernek, profitálunk, ha csak eggyel, visszakapjuk tétünket.
Lapok piaca
A D-csoportban Franciaország és Svédország számít a legsportszerűtlenebb csapatnak: a svédek 34-szer, a franciák 25-ször szabálytalankodtak, Ukrajna és Anglia pedig még a 20-at sem érte el eddig.
A találkozót Pedro Proenca vezeti, aki kifejezetten türelmes játékvezetőnek számít, ennek ellenére a legutóbbi hat nemzetközi mérkőzésének mindegyikén (közte a spanyol-ír csoportmeccsen) kiosztott legalább öt sárga lapot. A Betfair piacán egy sárga lap 2, egy piros lap 5 pontot ér, mi pedig megtennénk, hogy legalább 9 pontot elérnek ma este a csapatok (2.14).
Tippek: Nyer Franciaország1.7
Franciaország nyer -1.0-s hendikeppel 2.5