Tuti tipp a sport365.hu-tól: az országos 1-es, Portugáliára tennénk

""

Csehország 5.9 – Portugália 1.79; döntetlen 3.6 (Csütörtök 20:45, m1)

A két csapat közül egyértelműen Portugália játszotta eddig a jobb focit, és ebben a válogatottban van a több potenciál is. A gárda a vereség ellenére egészen jól védekezett Németország ellen (0-1), megérdemelten győzte le Dániát (3-2), majd az eddigi legjobb játékát nyújtva nyert Hollandia ellen (2-1).

Csehország annak ellenére jutott tovább első helyezettként az A-csoportból, hogy a nyitómeccsen 4-1-re kikapott az egyetlen valamirevaló eddigi ellenfelétől, Oroszországtól. Görögország ellen két korai gól hozta a cseh sikert, a lengyelek elleni győzelem pedig a játék képe alapján már nem is volt meglepetés.

Ha csak az eddigi játékot nézzük tehát, egyértelmű, hogy miért Portugália vág neki a találkozónak favoritként. A portugálok ráadásul meccsről meccsre képesek voltak javulni, a belső középpályás hármas egyre jobban teljesít, Cristiano Ronaldo pedig a kezdeti nehézségek után a torna egyik legjobb egyéni teljesítményét nyújtotta a hollandok elleni találkozón. A csehek részéről hasonlóra nem igazán számítunk, a csapat ilyen szempontból meglehetősen korlátolt.

A Portugália győzelmére való fogadás előtt azért hezitáltunk egy kicsit, az Európa-bajnokság kieséses meccsei gyakran szorosabbak ugyanis a vártnál. Négy évvel ezelőtt a négy negyeddöntőből három is hosszabbítás után dőlt el, ráadásul volt két meglepetés is (Oroszország kiejtette Hollandiát, a törökök pedig legyőzték Horvátországot).

Összességében azonban az 1.79 -s szorzó, amit Portugáliára kínálnak, meggyőzött minket.

""

Több/kevesebb, mint 2.5 gól
Nem olyan régóta rendeznek negyeddöntőket az Európa-bajnokságokon, ezért nem is tudunk igazán a hosszú távú statisztikai adatokra alapozni. A legutóbbi két EB negyeddöntőinek statisztikái is meglehetősen ellentmondásosak: 2004-ben a négy meccsből három, 2008-ban viszont négyből csak egy lépte át a 2.5 gólos határt.

Az idei EB pontosan 2.5-ös meccsenkénti gólátlagot produkál, az eddigi 24 találkozóból 10 hozott legalább három találatot, várható volt ezek után, hogy a „többre" adott szorzó a jelenlegi 2.32 körül lesz – a kevesebbre 1.75 -tel fogadhatunk. Ezek teljesen helytállóak, azonban nem igazán tudunk választani, úgyhogy ezt a piacot inkább hagynánk.

Hány gólos különbséggel nyer a győztes?
Ha hozzánk hasonlóan más is úgy gondolja, hogy Portugália a rendes játékidő alatt lerendezi a továbbjutás kérdését, az ezen a piacon találhat pár érdekes fogadási lehetőséget.

Csehország az idei tornán kapott már ki egyszer három gólos különbséggel (4-1-re Oroszországtól), azonban ezúttal valamivel szorosabb meccsre számítunk. Ha kétfelé osztjuk tétünket, és megrakjuk, hogy Portugália 1 és 2 góllal nyer (3.55 és 5.5 ), bármelyik eset is jöjjön, profitálunk.

Kapott gól nélkül nyer Portugália?
Portugáliát ismét szívesen megraktuk volna a szögletek piacán, hiszen eddig 24-et jegyez, Csehország viszont csak 15-öt, azonban az 1.36 -os szorzóval egyáltalán nem vagyunk kiegyezve.

Ehelyett sokkal érdemesebb más piacokon nézelődnünk. Portugália az eddigi meccseinek mindegyikén kapott legalább egy gólt, azonban a csehek támadóereje nem mérhető az eddigi ellenfelekéhez, bizony még Dániáéhoz sem. A csehek betaláltak mindhárom csoportmeccsükön, ez azonban egyáltalán nem a lehengerlő támadójátékuknak volt köszönhető, ráadásul nagyon ritka volt, hogy irányítani tudták volna az aktuális mérkőzésüket, és nyomást sem nagyon voltak képesek gyakorolni az ellenfelekre.

Ha Portugália birtokolja majd többet a labdát, Pepe és Bruno Alves pedig jó teljesítményt nyújt, úgy gondoljuk, meglehet a kapott gól nélkül lehozott mérkőzés (2.9). Ezek után pedig már csak egy lépés, hogy egy kisebb összeggel megtegyük az 1-0-s és 2-0-s portugál győzelmet (6.8 és 8.8).

Tippek a Betfairtől: Portugália nyer 1.79