Kézilabda

"Tudom milyen, amikor egy csapat elfárad. A végjátékra szerencsére ez nem velünk történt meg ezúttal" – Elek Gábor

A Ferencváros-CSM Bucuresti mérkőzést követő sajtótájékoztatón a két csapat vezetőedzője mellett a román csapat részéről a szlovén Barbara Lazovic, míg a Ferencváros részéről a német Alicia Stolle mondta el véleményét.

Adrian Vasile: Gratulálok a Ferencvárosnak megérdemelten nyertek 60 percen keresztül nyomás alatt tartottak minket. A negyvenötödik percig látottakkal elégedett vagyok, utána kicsúszott a kezünkből a mérkőzés. Kevés játékost tudtam forgatni, november óta nem játszottunk mérkőzést. Koncentrációs problémáink is voltak, gyakorlásnak jó volt.  Főleg a második félidőből kell a tanulságokat levonni.

Barbara Lazovic: Gratulálok a Ferencvárosnak, jó mérkőzést játszottunk. Sok probléma hátráltatott minket, sok sérültünk volt. Csapatként harcoltunk, sajnálom, hogy a végére elfáradtunk. Legközelebb megpróbáljuk egy jobb arcunkat mutatni.

Elek Gábor: Egy nagyon hasonló mérkőzést láttunk Bukarestben csak fordított előjelekkel. Az volt a tervünk, hogy minél nagyobb sebességre kényszerítsük ellenfelünket. Úgy gondolom Alicia stabilizálni tudta a védekezésünket aki egyik fő letéteményese volt a győzelmünknek. Tudom milyen amikor egy csapat elfárad a végjátékra, szerencsére ez ezúttal nem velünk történt meg. Gratulálok a Bukarestnek, mert azt játszotta, amit egy ilyen helyzetbe kell, és sokáig hiba nélkül tette ezt. Borzasztó értékes volt ez a győzelem.

Alicia Stolle:
Nagyon büszke vagyok a csapatra. Nagy sebességgel tudtunk játszani, remek munkát végeztünk. Az első félidőben egy kicsit sok gólt kaptunk, a második félidőben stabilizáltuk a védekezést.

Borítókép: Fradi.hu

Sport365.hu – Nagy csatában győzte le a Ferencváros a Bukarestet

A női kézilabda Bajnokok Ligájában az Újév első mérkőzésén a Ferencváros a román bajnok CSM Bucuresti ellen lépett pályára az Elek Gyula Arénában. A román csapatból 3 meghatározó ember is hiányzott, Dragana Cvijic, Alexandra Barbosa valamint Cristina Perianu. A mérkőzést a Ferencváros kezdte jobban, öt perc után 4-3 volt az álllás a zöld-fehéreknek.