Forma-1 / Motorsport

Tragédia: nem tudták újraéleszteni a terepmotorost

A szerencsétlenül járt olasz motorosra, Andrea Brunodra, aki az UEM motoros-quados tereprali Európa-bajnokság mezőnyében indult, a mögötte érkező versenyző talált rá, életét azonban már a kiérkező mentősök sem tudták megmenteni.

A tragédia a vasárnapi első szelektív szakaszon történt, a motorosok között az addig a második helyen álló olasz versenyző, Andrea Brunod vesztette életét. A mögötte rajtoló Somfai Mátyás talált rá az úton mozdulatlanul fekvő motorosra, motorja néhány méterre tőle, különösebb sérülés nélkül hevert a földön. Amikor Somfai a helyszínre érkezett már nem vert Brunod szíve, Matyi megpróbálta a helyszínen újraéleszteni, de sem ő, sem a később ki érkező mentők nem jártak sikerrel, Andrea Brunod életét vesztette.

""

A 41 éves korában elhunyt olasz versenyző rutinos motoros volt, kategóriájában tavaly Európa bajnoki címet szerzett, mely sorozatban az idén is versenyzett, részt vette a hajdúszoboszlói Aqua-Palace Kupán is. Nyugodjék békében!

Az ob-futamon Zapletal mögött a szintén magyar színekben versenyző Zdenek Porizek végzett a második, és Fazekas Károly a harmadik helyen. A Stalowa Wola térségében lebonyolított viadal össztávja 511 kilométer volt, ebből 357 km a mért szakasz. Szombaton két szelektív szakaszt, összesen 264 kilométert teljesített a mezőny, majd vasárnap újabb két szakasszal (238 km) fejeződött be a futam.