Vízilabda

Továbbjutott a Szeged

A Nagyváraddal meccselt szombaton a Szeged vízilabdacsapata az Euroliga C jelű selejtezőjében. Molnár Tamásék már az első negyedben kétgólos előnyt szereztek (3-1), amit második játékrézben újabb kettővel fejeltek meg (6-2).

A félidőt követően némileg felzárkóztak nagyváradiak Cretu és Chiovenau találatainak köszönhetően (7-4). Az utolsó negyedben azonban nemcsak visszaállította a különbséget a Molnár Tamás és Török Béla vezette Eger, hanem még növelte is. Így fölényes 11-5-ös sikerüknek köszönhetően már az utolsó mérkőzés előtt továbbjutottak az egriek.

A csoport másik találkozóján a Rijeka hamar megnyugtató vezetésre tett szert. A Montpellier becsülettel küzdött, többször is sikerült felzárkózniuk, ám a meglepetéstől messze voltak a franciák.

Szeged – Oradea (román) 11-5 (3-1, 3-1, 1-2, 4-1)

Szeged: Baksa – Somogyi 1, Török 2, Komlósi, Molnár 5, Kiss Cs., Vindisch. Cs.: Varga 1, Busila 1, Juhász, Younger 1, Kayes.

Oradea: Barát – Samuila,  Diaconu, Kincses A., Cretu 1, Monostori 1, Kádár, Negrean. Cs.: Baidoc, Chiovenau 2, Popoviciu, Tarnovetchi, D. Cretu.

Gól – emberelőnyből: 7/9 ill. 3/10

Gól – ötméteresből: 1/1 ill. -.

Kipontozódott: Kádár (30. perc), Komlósi (32.perc)

A csoport másik meccsén: Montpellier – Rijeka 7-9 (1-4, 3-3, 2-2, 1-0)

A csoport állása: 1. Szeged 6 pont (26-11), 2. Rijeka (horvát) 6 pont (24-14), 3. Montpellier (francia) 0 pont (13-23), 4. Oradea 0 pont (11-26)