Olimpia 2016

Tóth Tamás pontszerző 200m vegyesen

SM9-es kategória 200m vegyesúszásán Tóth Tamás egyedüli magyarként szerepelt a döntőben, mivel Sors Tamást, aki ideje alapján úszhatott volna este, szabálytalan forduló miatt kizárták délelőtt. A 7. idővel kvalifikáló Eb-bronzérmes fiú végül a negyedik helyen végzett, 2:21:04-es idővel, mindössze 0,76 századdal elmaradva a dobogó legalsó fokán álló olasz Federico Morlacchitól.

A szám győztese egyébként az az ausztrál Matthew Cowdrey lett, aki Tóthnak 50m gyorson, Sorsnak pedig 100m pillangón komoly riválisa. Az ezüstérmet új Európacsúccsal az ukrán Andrij Kaljina viheti haza.

A tegnap 50m gyorson ezüstérmet szerző úszót holnap 100m gyorsúszáson, szombaton pedig 100m mellen láthatjuk még Londonban.