Magyar foci

Törött lábbal játszott Kolozsvár magyar hőse – Légióskörkép

Illyés Dániel csapata, az Atlanta Silverbacks 1-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Carolina Railhawks ellen hazai pályán az amerikai NASL-ben.

Egyesült Államok, NASL:
Atlanta Silverbacks – Carolina RailHawks 0-1
Gólszerző: Ackley (66.)

""

Gruborovics Tamás végigjátszotta a KUPS elleni mérkőzést. A magyar légiós duplázott a 3-2-re megnyert találkozón, Szeróvay Mihály csere volt a mérkőzésen, nem kapott lehetőséget. A JJK jelenleg 9. helyen áll a bajnokságban. Szentpéteri Viktor védte a Lahti kapuját. A Lahti a Haka együttesét verte 3-0-ra idegenben.

Finnország, Veikkausliiga, 23. forduló:
KUPS – JJK Jyväskylä 2-3
Gólszerző: Hynynen (6.), Tabe (79.), illetve Gruborovics (2., 30.), Innanen (25.)
Haka – FC Lahti 0-3
Gólszerző: Mäkitalo (11.), Kuusijärvi (53., öngól), Ngueukam (76.)

Elvesztette veretlenségét a Sion. Vanczák Vilmos csapata a Zürich vendége volt. A magyar középpályás sárga lapot kapott a 33. percben.

Svájc, Super League, 7. forduló:
FC Zürich – FC Sion 1-0
Gólszerző: Chiumiento (35., öngól)

""

Az orosz Premjer Ligában Dzsudzsák Balázs remekelt a hétvégén. A magyar középpályás egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a Dinamo Moszkva első szezonbeli sikeréhez. Priskin Tamás csapata az újonc Alanyia 3-1-re kikapott a Rosztov otthonában. A magyar támadó nem szerzett gólt. Koman Vladimir kezdő volt a Krasznodar együttesében, amely 2-2-es döntlent játszott az Amkar Perm vendégeként.

Oroszország, Premjer Liga, 6. forduló:
Lokomotiv Moszkva – Dinamo Moszkva 2-3
Gólszerző: Maicon (21.), N’Doye (66.), illetve Kokorin (12.), Dzsudzsák (59.), Noboa (69.)
FK Rosztov – FC Alanyia Vlagyikavkaz 3-1
Gólszerző: Holenda (42., 44., 60.), illetve Danilo Neco (1.)
FK Amkar Perm – FK Krasnodar 2-2
Gólszerző: Burmistrov (27.), Ryabokobylenko (37.), illetve Movsisyan (20., 25.)

Kokorin gólja a 12. percben, Dzsudzsák Balázs nagyszerű gólpasszt adott!

Dzsudzsák Balázs gólja az 59. percben, ezzel vezetett 2-1-re a Dinamo!

A 68. percben Noboa fejelt gólt, az előkészítő szerepében ismét Dzsudzsák remekelt! Gyönyörűen adott középre!

A videókért köszönet a SportKlub TV szerkesztőségének!

A Wacker Innsbruck 2-0-ra kikapott az Austria Wien otthonában. Sáfár Szabolcs nem volt nevezve a mérkőzésre. A Sturm Graz 3-2-re nyert az Admira Wacker ellen hazai környezetben. Szabics nem rúgott gólt ezúttal, a 87. percben lecserélték.

Ausztria, Bundesliga, 6. forduló:

Austria Wien – Wacker Innsbruck 2-0

Gólszerző: Svejnoha (18., öngól), illetve Jun (58.)
SK Sturm Graz – Admira Wacker 3-2
Gólszerző: Sukuta-Pasu (24., 73.), Vujadinovic (42.), illetve Thürauer (54.), Bukva (60., öngól)

""

A Serie A egyetlen magyarja tegnap nem kapott lehetőséget a Sampdoriában, amely a San Siroban nyert a Milan ellen 1-0-ra. Filkor Attila nem volt kerettag a Milanban. A Genoa csapatában Tőzsér Dániel csereként lépett pályára a 67. percben.

A Serie B-ben szereplő Brescia kikapott 1-0-ra a Crotone vendégeként, Feczesin Róbert kezdő volt, de a 30. percben lecserélték.

Gólszerző: Maiello (95.)

Az Eredivisie 3. fordulójában ismét kikapott a sereghajtó Roda, most a Waalwijk bizonyult jobbnak. Németh Krisztián és Kádár Tamás is játszott a mérkőzésen. Horváth Gábor nem volt nevezve a Den Haag mérkőzésére. Az Ado 4-2-re nyert a VVV Venlo otthonában. A Nijmegen sem kezdett a legjobban. Babos Gáborék otthon kaptak ki 3-1-re az FC Twentétől.

Hollandia, Eredivisie, 3. forduló:
RKC Waalwijk – Roda JC 1-0
Gólszerző: Braber (54.)
VVV Venlo – Ado Den Haag 2-4
Gólszerző: Seip (9.), Vorstermans (80.), illetve Van Duinen (33.), Chery (48., 85.), Toornstra (51.)
NEC Nijmegen – FC Twente 3-1
Gólszerző: Sno (77.), illetve Castaignos (14.), Bulykin (22.), Fer (42., öngól)

A norvég Eliteserien 20. fordulójában 1-0-ra nyert hazai pályán az Odd Grenland a Brann Bergen ellen. A vendégcsapatban Korcsmár Zsolt kezdőként lépett pályára. A magyar védő a 67. percben sárga lapot kapott az 1-0-s vereséget szenvedő Brannban.

Norvégia, Eliteserien, 20. forduló:
Odd Grenland – Brann Bergen 1-0
Gólszerző: Shala (66.)

A német Bundesligában szereplő Hannover 96 hazai pályán játszott 2-2-es döntetlent a Schalke 04 ellen. A hazaiknál Huszti Szabolcs csereként lépett pályára a 69. percben. Stieber Zoltán a 69. percben csereként szállt be a Bayern München ellen 3-0-ra elveszített hazai mérkőzésen. Szalai Ádám végig a pályán volt a Freiburg elleni mérkőzésen a Mainzban, 1-1 lett a találkozó végeredménye.

Király Gábor védte a Bundesliga 2-ben szereplő 1860 München kapuját a hétvégén a Kaiserslautern otthonában. A mérkőzés 0-0-s döntetlennel ért véget.

Németország, Bundesliga, 1. forduló:
Hannover 96 – FC Schalke 04 2-2
Gólszerző: Felipe (43.), Nikci (80.), illetve Hunelaar (52.), Holtby (64.)
Greuther Fürth – FC Bayern München 0-3
Gólszerző: Müller (43.), Mandzukic (59.), Kleine (79., öngól)
SC Freiburg – FSV Mainz 05 1-1
Gólszerző: Kruse (49.), illetve Ivanschitz (65.)
Németország, Bundesliga 2, 3. forduló:
1. FC Kaiserslautern – TSV 1860 München 0-0
Gólszerző:

Gera Zoltán csapata 1-1-es döntetlent játszott a Tottenham Hotspur vendégeként. A magyar légiós nem kapott szerepet a WBA-ban.

Anglia, Premier League, 3. forduló:
Tottenham Hotspur  – West Bromwich Albion 1-1
Gólszerző: Assou-Ekotto (74.), illetve Morrison (90.)
Anglia, Championship, 3. forduló:
Bolton Wanderers – Nottingham Forest 2-2
Gólszerző: Eagles (39.), Sordell (49.), illetve McGugan (15.), Reid (57.)

""

A CFR Cluj magyar légiósa hősként játszotta végig a Rapid Bukarest elleni mérkőzést. Vass Ádám lábközépcsonttörést szenvedett a találkozón, de ez csak a lefújást követően derült ki. A Cluj egyébként kikapott 3-2-re.

Románia, Liga I, 6. forduló:
Rapid Bukarest – CFR Cluj 3-2
Gólszerző: Ilijoski (49.), Grigore (61., 69.), illetve Ronny (14.), Maftei (18.)

A belga Pro League-ben a KRC Genk csapata 2-0-ra nyert a Zulte-Waregem ellen. Köteles László védte a hazaiak kapuját. Cvitkovics Péter nem volt nevezve a Kortrijk együttesében a Beveren elleni mérkőzésen, amit a Kortrijk megnyert 2-0-ra.

Belgium, Pro League, 5. forduló:
KV Kortrijk – Waasland-Beveren 2-1
Gólszerző: Mitrovic (23.), Pavlovic (25.), illetve Silva Neto (57.)
OH Leuven – RSC Anderlecht 1-1
Gólszerző: Sawaneh (31.), illetve Iakovenko (10.)

Fülöp Márton győzelemmel mutatkozott be az Asteras Tripolisz együttesében. A magyar kapus védte a csapat kapuját az AEK Athen elleni mérkőzésen.