AtlétikaParis 2024

TOP5: Egy értelmetlen szabálymódosítás miatt bukta el a 100 méter döntőjét a korábbi olimpiai bajnok

Kép forrása: Getty Images

Visszapörgetjük az elmúlt hét napot. Ez volt az ötödik legolvasottabb cikk az elmúlt héten a Sport 365-ön. A női 100 méter döntőjét szombaton este Julien Alfred nyerte meg. A rajtnál nem volt ott Shelly-Ann Fraser-Pryce, akiről sokan azt hitték sérült, de nem ezért hiányzott.

A jamaikai futónő az egyik esélyese volt a számnak, azonban nem értesítették egy szabálymódosításról.

Kiderült, hogy Fraser-Pryce nem tudott bejutni a bemelegítő területre az elődöntő előtt, miután nem értesítették arról az új verdiktről, hogy oda csak akkor léphet be, hogyha a csapatbusszal érkezik meg.

Előkerült egy felvétel, ahol az atlétanő vitatkozik a hivatalos személyekkel, hogy nem érti a szabályváltozattást, amiről ő nem tudott.

A felvételeken az is látható, hogy Fraser-Pryce-t egy kapu zárja el a helyszínről, ahová nem tud bejutni, mert nem engedik be.

A korábbi kétszeres olimpiai bajnok ugyanis nem tudott róla, hogy nem léphetett be a bemelegítő pályára a versenye előtt, ha nem a csapatbusz szállítja.

A négyszeres olimpiai érmes versenyző életének utolsó 100 méterese olimpiai indulása lett volna a szombati, miután bejelentette, hogy ezen a nyáron visszavonul.

Fraser-Pryce a közösségi médiában fejezte ki csalódottságát. Vasárnap azt írta: nehezen találja a szavakat.

„Tudom, hogy a szurkolóim együttéreznek velem. Egész pályafutásom során a drukkerek, a hazám és a nagyobb közösség támogatásából építkeztem és hálás vagyok ezért. Minden lépésnél és győzelemnél ott voltatok velem” – fogalmazott az Instagram-oldalán.

Hogy kinek a hibája mindez, talán arra is fény derül majd, de ez nem adja vissza a sportolónak a lehetőséget.