TOP 5: Vinícius Júnior árcédulát kapott – sajtóhír
A Sky Sports értesülései szerint a Real Madrid 150 millió euróra értékelte fel a brazil támadó játékjogát. Ez volt a legolvasottabb cikk a héten a Sport365-ön.
A Királyi Gárda vezetősége úgy tűnik, megüzente a futballvilágnak, mennyit is ér számukra Vinícius Junior: 150 millió euró alatti ajánlat szóba sem jöhet – tudósított a Sky Sports munkatársa, Sacha Tavolieri.
A zsurnaliszta információja alapján a blancók így kívánják jelezni, hogy a szélsővel továbbra is kulcsszerepben számolnak a jövőben, még akkor is, ha szerződéshosszabbításról egyelőre nem sikerült megállapodni.
Vinícius kontraktusa 2027 nyarán jár le, és bár a madridi vezetőség bízik a hosszabbításban, a tárgyalások jó ideje elhúzódnak.
Az biztos, hogy Európában kevés csapat engedhetne meg magának egy ekkora befektetést, mivel a 150 milliós vételárhoz a sztár magas fizetése is társulna.
Eladás a Közel-Keletre?
A Real Madrid ugyanakkor nyitott lehet erre. Főleg, ha egy szaúdi klub valóban hajlandó lenne ekkora összeget kifizetni.
Igen ám, de hiába a Pro League közismert vonzereje, Vinícius még mindig csak 25 éves, és jelenlegi formáját, ambícióit látva nem tűnik valószínűnek, hogy karrierje csúcsán elhagyná az öreg kontinenst.
A brazil sztár maradását a szurkolók is remélik – a fővárosban Vini nemcsak kulcsjátékos, hanem a klub meghatározó arca is.
A kérdés már csak az, hogy a Real mikor és milyen feltételekkel tudja biztosítani hosszú távra a csapat egyik legnagyobb értékét.