Heti top 5

TOP 5: Döntés születhetett Rodrygo ügyében

Kép forrása: Getty Images

Vagyis a Rodrygo Goes kapcsán felröppent átigazolási pletykákat a Real lezárta, miután a PL csatárkérdései egymás után megoldódtak. Ez volt a harmadik legolvastottabb cikk a héten a Sport365-ön.

Persze egy belső kérdés is kellett ahhoz, hogy Xabi Alonso és a Real vezetőség így döntsön. De a „madridi körök” szerint Rodrygo Goes idén nyáron is a klubnál marad. Most éppen nincs szó a költözéséről.

Ennek az első oka csak, hogy az olyan tőkével rendelkező Premier League megkeresések, amelyek érdekelték volna a királyi gárdát szépen elhaltak. Miután az angol klubok tehetősebb része már „bevásárolt” az utóbbi napokban.

Másrészt a brazil válogatott játékos leült Xabi Alonsóval megbeszélni a helyzetét a csapatnál. Miután kevesebb lehetőséget kapott a klubvilágbajnokságon, mint azt remélte.

Alonso érkezésekor  „fontos játékosként” emlegette Rodrygót a terveiben, de az amerikai produkciója nem győzte meg.

Ezért aztán a játékos szóba került az Arsenal, a Liverpool a Chelsea kapcsán is. Utoljára a Tottenhammel hozták hírbe.

Azonban mindegyik klub lassan kifogyott a pénzből. A brazil ára pedig meglehetősen borsos.

A Real Madrid legalább 75 millió eurót kért érte. Így aztán elfogytak a kérők és elkezdtek máshol keresgélni.

Az pedig, hogy ismét középpontba kerülhet Xabi Alonsónál, egy játékostársának is köszönhető.

Hiszen a Vinicius Junior szerződéshosszabbításával kapcsolatos dilemmák őt erősíthetik.

Mivel még nem tudni, hogy honfitársa végül megy, vagy marad, azok után, hog a királyi gárda visszautasította bérigényét.

Ebben a helyzetben viszont Rodrygo szinte száz százalék, hogy marad a Real Madridban.