Tenisz

Tokió – Wozniacki nyert, és egy tornára a világelsőségtől

Az első szettben Wozniacki kétszer veszítette el az adogatását, míg Gyementyeva hihetetlen jó játékkal, 90%-ban hozva a szerváit 4:0-ra elhúzott. Ezt követően Wozniackinak sikerült pontot szereznie, azonban az orosz folyamatosan nyomás alatt tartotta őt. Gyementyeva, aki nem a jó adogatásairól híres, az első és a második szervái után is hozta a pontokat, illetve simán break-előnybe került. A játszma végén, 5:1-es Gyementyeva vezetésnél a dán a szettben maradásért adogatott, de védekező taktikája nem vezetett eredményre. A remek szögeket ütő Gyementyeva szépen válaszolt Wozniacki kemény szerváira, hamar átvette az irányítást. Wozniacki két break-labda hárítása után végül kettős hibával bukta el az első szettet.

A második szett elején kezdett el hibázni az orosz játékos, első kettős hibáját követően nem tudta pályára tenni a labdát, ezzel break lehetőséget adva a dánnak. Ezt követően viszont sikeresen hárította Wozniacki labdáit, bár a nagy szélben még a napellenzője is leesett a fejéről. Az állás 1:1-re módosult, amikor Wozniacki hozta az adogatását. Gyementyeva rögtön egy ásszal válaszolt, majd nyerő tenyereseket követően Wozniacki egyenlített. A mérkőzés itt kezdett izgalmassá válni, Wozniacki megtalálta önmagát. Két kihasználatlan előny után végül övé lett a játék, így a mérkőzés folyamán először megszerezte a vezetést. Ebben a szettben Gyementyeva sokkal többet hibázott mint Wozniacki, így a dán hozta az adogatását, ezzel 3:1-re módosítva az állást. Gyementyeva adogathatott, és egy fontos challenge kikérése után végül hozta is a szervajátékát. 3:2-nél a dán semmire hozta a sajátját, ezzel megerősítve break-előnyét. Gyementyeva ezt követően ismét elveszítette adogatójátékát, így Wozniacki dupla break előnybe került. Egy kisebb incidens után a mérkőzésvezetővel a dán pontlevonást kapott időhúzásért, a szettért szerválhatott. Sikeres adogatójátékot követően a második szett végeredménye 6:2 lett Wozniacki javára, következhetett a döntő játszma.

A harmadik szettben Gyementyeva magabiztos játékkal megszerezte az első pontot, de Wozniacki ugyanilyen magabiztosan egyenlített. A következő két adogatójáték egyformán breaket hozott, majd újra mindketten hozták saját szervájukat. Gyementyeván ekkor már látszott, hogy nincs vele minden rendben, kicsit nehezen mozgott, de ápolást nem kért. 3-3-nál Wozniacki break-előnybe került, majd hozta saját adogatását és 5-3-nál a mérkőzésért fogadta Gyementyeva szerváit és a második meccslabdát értékesítve megnyerte a tornát.

Wozniackinak a héten Pekingben elég az elődöntőbe jutnia, hogy átvegye a világelsőséget az amerikai Serena Williamstől. A húsz éves dán, aki rengeteg tornán indult az idén, öt tornagyőzelmével és pontszerző helyezéseivel már az év végi világbajnokságra is kvalifikálta magát.