Kosárlabda

Tízezer torokból szólhat a "Hajrá Olaj!"

Hatalmas sportdiplomáciai sikerként a Szolnoki Olaj nyerte el az EuroChallenge Kupa négyes döntőjének rendezési jogát. Az eseményre április 27-29. között kerül sor, helyszínül pedig a debreceni Főnix Csarnokot választotta a Szolnok vezetősége, miután saját csarnokuk nem megfelelő egy ilyen nívójú esemény lebonyolításához.

A Főnix Csarnokot 2002. szeptember 30-án adták át, alig nyolc hónap alatt készült el egy tallinni csarnok mintájára a Kassai úti városi strandfürdő helyére. A küzdőteret minden oldalán kihúzható, teleszkópos lelátórendszer veszi körül. A csarnokot föld alatti folyosó kapcsolja össze a szomszédos Hódos Imre Sportcsarnokkal, hogy nagyobb rendezvényeken az ottani helyiségeket is lehessen használni például edzéshez, öltözéshez vagy irodának.

Míg a földszinten csak mobil teleszkopikus széksorok vannak, addig az első és a második emeleten csak fixen beépített lelátókat találunk. A másodikon egy étterem is várja a vendégeket. A harmadik emeleten a VIP vendégek lelátói, étterme és 30, egész évre bérelhető páholya található.

Az arénatér 3066 négyzetméteres, 8500 néző befogadására alkalmas a lelátó.

Az első rangos esemény a 2002-es tornász világbajnokság volt rögtön a megnyitás után két hónappal, azóta labdarúgás, jégkorong, kézilabda, röplabda, koncertek és kiállítások is voltak tartva a csarnokban.

Legutóbb Magyarországon rangos kosárlabdaeseményt klubszinten a Mizo-Pécs rendezhetett, 2004-ben a baranyai megyeszékhelyen volt az Euroliga négyes döntője. A pécsiek akkor bronzérmet szereztek.