2002. április 21-én, miután a Sopron legyőzte a Kispestet a hétvégi bajnokin, a soproni csapat vezetőedzője, Simon Tibor megvacsorázott a saját budapesti éttermében, majd elment egy barátja születésnapi összejövetelére.
A felfokozott hangulatban egy kibontott pezsgő egy másik társaság asztalára folyt. Az incidens miatt teljesen elszabadultak az indulatok. Simon Tibor az utcára menekült, de a verekedés itt is folytatódott. Miután Simon a földre került, fejére (feltehetően viperával) több csapást mértek, majd a magatehetlenül fekvő testet a biztonsági őrök otthagyták. A mentőket a vezetőedző egyik barátja hívta ki. Miközben mozdulatlanul az úttesten feküdt, egy arra járó autó is elütötte, ám halálát nem ez okozta. A kiérkező mentők még tudtak beszélni vele, majd elvesztette eszméletét.
Az edzőt súlyos koponya- és agysérüléssel vitték, a Szent János Kórházba, és azonnal megoperálták. A következő két napban háromszor is megműtötték (vérömlenyeket távolítottak el, majd a koponyára nehezedő nyomást csökkentették). Kedd reggel még úgy tűnt, a beavatkozások sikeresek, aznap este azonban válságosra fordult az állapota.
Simonnál az agyhalál tünetei jelentkeztek, és 2002. április 23-án 23 óra körül belehalt sérüléseibe. A halottkém a szemgolyóját a koponyaüreg hátsó részében találta meg, ami szinte egyértelműen vipera általi „kivégzésre” utal.
Az egykori játékost bántalmazó biztonságiak között volt egy szabadnapos készenléti rendőr törzsőrmester is, akit az eset után felfüggesztettek.
Simon Tibor tagja volt annak a Ferencvárosnak, amelyik az 1995-96-os szezonban a Bajnokok Ligájában szerepelt. Tizenegy éven keresztül erősítette a zöld-fehéreket. Ezalatt az idő alatt 3 bajnoki címet ünnepelhetett, 3 ezüst, és3 bronzérmet szerzett. A fővárosiakkal négyszer volt Magyar-Kupagyőztes is.
A "legendás kettes" tizenhat alkalommal lépett pályára a válogatottban, gólt azonban nem szerzett.
Nyugodjon Békében!
Borítókép: Facebook.com/ Ferencvárosi Torna Club
Forrás:Wikipédia