Tizenegyesekkel búcsúztatta az Intert az Atlético Madrid

A milánói kék-feketék egygólos hazai sikerük után várták a szerdai visszavágót, amelyben madridi mezőnyfölény után szereztek vezetést Federico Dimarco első BL-góljával.

A párharc első mérkőzése óta nem játszó, sérülésből felgyógyult Antoine Griezmann alig két percre rá egyenlített. A rendes játékidő hajrájában Memphis Depay révén a házigazda előbb kapufáig jutott, majd kiegyenlített összesítésben. Sőt, ziccere volt a továbbjutás kiharcolásához is a spanyol csapatnak, ám nem tudott élni vele: következett a hosszabbítás, amely nem hozott döntést. Tizenegyesekkel dőlt el a nyolc közé jutás, az idegek harcát a madridiak bírták jobban, csupán egyszer hibáztak, míg riválisuk háromszor is, így az Atlético lépett a következő körbe.

Az előző kiírásban döntős olasz csapat december 29. óta sorozatban 13 összecsapásán győzött ezt megelőzően.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:
Atlético Madrid (spanyol)-Internazionale (olasz) 2-1 (1-1, 2-1, 2-1) – tizenegyesekkel: 3-2