Forma 1 / MotorsportFriss hírek

Titkos szerződés miatt távozott a Red Bull legendája

Kép forrása: Tóth Zsombor / Sport365

Helmut Marko húsz év után búcsúzik a Red Bulltól, a sajtó pedig azonnal kiderítette, mi állhat a háttérben.

Az osztrák csapat ikonikus motorsport-tanácsadója két évtizeden át meghatározó alakja volt a cég működésének.

Nevéhez fűződik számos fiatal tehetség, köztük Max Verstappen felfedezése is, akivel szoros, kvázi apa-fiú kapcsolatot ápol.

A tapasztalt szakember befolyása alatt futott fel a Red Bull juniorprogramja, amely sok mai F1-es pilóta számára jelentette az ugródeszkát.

Most azonban a háttérben zajló konfliktusok árnyékolták be Marko búcsúját.

Holland sajtóértesülések szerint az osztrák tanácsadó egyoldalúan szerződtette Alex Dunne-t a Red Bull utánpótlásprogramjába, annak ellenére, hogy a tulajdonosok, Laurent Mekies csapatfőnök és Oliver Mintzlaff vezető is ellenezte az igazolást.

A megállapodás így a csapat teljes vezetésének akarata ellenére jött létre.

A döntés állítólag óriási felháborodást keltett a Red Bull felső köreiben, és Markót azonnali hatállyal utasították a szerződés megszüntetésére.

A csapatnak jelentős összeget kellett kifizetnie, hogy jogilag is kiléphessen az egyezségből, mivel Dunne ekkor már megkapta a neki járó előleget.

A vasárnapi Abu-dzabi Nagydíj után egyre több forrás számolt be arról, hogy Marko az év végén távozik a csapattól.

Laurent Mekies diplomatikusan nyilatkozott.

Kiemelte a tanácsadó idei támogatását és szerepét a szervezeti átalakításokban. Ugyanakkor utalt arra, hogy a Forma–1 folyamatosan változó közeg, ahol a struktúrákat időről időre felül kell vizsgálni.

A történet így egy több évtizedes korszak végét jelzi a Red Bullnál – és talán Marko, valamint Max Verstappen kapcsolatára is új fejezet vár.