"Nem nagyon van a magyarországi csapatoknak esélye Győrben" – mondta a találkozó után Zácsik Szandra. Pedig a Fradi ezúttal nem játszott alárendelt szerepet a két csapat Magyar Kupa találkozóján a Magvassy-sprotcsarnokban, noha a zsinórban hét MK-győzelemnél járó, otthon 7,5 éve veretlen ETO győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

Villámrajtott vett a hazai zöld-fehér alakulat, kilenc perc után már 7-1 volt az eredmény, ám árom perccel később Tomori Zsuzsanna és Zácsik Szandra góljainak köszönhetően már csak hárommal vezetett a Győr. A félidő végéig aztán – elsősorban a végül 12 gólig jutó Heidi Lökének köszönhetően – hat találatra hízott a hazaiak előnye, és mindkét oldalon sok lehetőséget kaptak a fiatalok is a bizonyításra.

A Győrben Görbicz Anita, a Fradiban Szucsánszki Zita kapott erre a meccsre pihenőt, ám a második félidő nélkülük is hasonlóan alakult, mint a két csapat idei korábbi meccsei, igaz, azoknál talán szorosabb volt – a hazai szurkolók "csak" az 55. percben számolhatták ki a vendég csapatot. A fővárosiaknál Zácsik szórta meg alaposan magát, a válogatott átlövő nyolc gólig jutott. A második gélidő hajrájában szinte minden benevezett játékos pályára lépett, akik közül többen még a 18. életévüket sem töltötték be.

Összeségében az ETO megérdemelten jutott be a legjobb négy közé, és mindkét csapatnak ideális felkészülés volt ez a találkozó a hétvégi nagy feladatokra.