Magyar foci

Tischler négy gólt lőtt, de pontot sem szerzett a Puskás!

""
fotó: pfla.hu/Takács József

Tischler Patrik már a hatodik percben beköszönt Kleinheisler László szöglete után, majd jött az egyenlítés, Balogh Balázs szöglete után röviden szabadítottak fel, Asmir Suljic lövésébe pedig Jonathan Heris sarkazott még bele, 1–1.

Egy perc sem kellett az újpesti vezetéshez, Suljic beadása után Nemanja Andricsról csorgott a labda éppen csak a gólvonal mögé. Hat perc kellett még Tischlernek az egyenlítéshez, egy komikus jelenet után közelről lőtt gólt. A hosszabbításban összejött a mesterhármas is egy újabb Kleinheisler-passz után.

Az 53. percben az Újpest egyenlített, Andrics érkezett Nego tökéletes beadására, majd újabb Kleinheisler indítás után Tischler ültetett le mindenkit és megszerezte negyedik gólját.

Az egyenlítés ezúttal egy Balogh Balázs szabadrúgás után jött, a hazai Renato Kelic ért bele rosszul és saját kapujába terelte a labdát. A győztes gólt végül Nego szerezte meg pár centiről.

Hihetetlen, de sikerükkel a lila-fehérek még akár a 4. helyre is befuthatnak.

Puskás Akadémia–Újpest 4–5 (Tischler 6., 18., 45+1., 66., ill. Heris 11., Andrics 12., 53., Kelic 69. – öngól, Nego 79.)