Tenisz

Tenisz: Williamsék komoly pofonba szaladtak bele

""

Hatalmas meglepetésre már a harmadik fordulóban kiesett Venus és Serena Williams párosa az US Openen. A hazai szurkolók bíztak benne, hogy az amerikai testvérpár megnyeri a párosok versenyét a tornán, de a Maria Kirilenko, Nadia Petrova orosz duó két sima szettben (6-4, 6-1) szertefoszlatta a rajongók álmát. Érdekesség, hogy a párosok versenyében már nincs amerikai kettős.

A Williams-testvérpár visszatérése emlékezetesre sikeredett. Mint ismert kétévnyi szünet után Wimbledonban indulta el ismét a párosok versenyében az amerikai duó. Venus és Serena kettőse megállíthatatlan volt, így magabiztosan nyerték meg a tornát. Williamsék tizenharmadik Grand Slam-tornagyőzelmüknek örülhettek Wimbledonban.

Pár héttel később a londoni ötkarikás játékokon is megnyerték a párosok versenyét, így nem volt meglepő, hogy az amerikai szurkolók a győzelmet várták el Williamséktől. Az US Openen már csak Serena Williams maradt állva. A világranglista negyedik helyén álló amerikai teniszezőre a negyeddöntőben Ana Ivanovics vár.