Tenisz

Tenisz: Venus Williams megállíthatatlan

Venus Williams egyelőre megállíthatatlanul halad a miami WTA-tornán, amely a tavalyi US Open óta az első profi versenye, amelyen elindult az amerikai teniszcsillag. Mint ismert az egykori világelsőnél Sjögren-szindrómát állapítottak meg, amely autoimmun eredetű idült gyulladásos megbetegedés, emiatt érezte magát állandóan fáradnak. Az első fordulóban a veterán Kimiko Date-Krummot győzte le egy egyoldalú mérkőzésen.

A második fordulóban egy Grand Slam-győztes volt Williams ellenfele, azonban Petra Kvitova sem tudta megállítani az elitbe visszavágyódó amerikait, aki három szettben fektette két vállra a tavalyi Wimbledon elsőt. A harmadik fordulóban a Williamshez hasonlóan szabad kártyával induló Aleksandra Wozniak lesz az ellenfele. A kanadai Monica Niculescut győzte le a második fordulóban.

A tornán versenyben van, még a világelső Victoria Azarenka is, aki a 2012-es naptári évben, még veretlen. A huszonkét esztendős teniszező idei mérlege 24-0. A harmadik fordulóban a tizenkilenc esztendős Heather Watson ellen mérkőzik.