Tenisz

Tenisz Vb: Stosur az elődöntőben

Jelena Gyementyeva hatalmas vereséget szenvedett Caroline Wozniackitól a csoportküzdelmek elején, így fontos volt számára a győzelem. A mérkőzés után elmondta, hogy nagyon szenvedett a dohai hőségtől és pártartalomtól.  Mégsem kezdett túl jól, Stosur már a mérkőzés elején breakelőnybe került. Az ausztrál visszaadhatatlan adogatásai igen jó szolgálatot tettek a jól returnöző orosz ellen. 4:2-nél Gyementyeva mégis elvette az adogatását, így lecsökkent a kettejük közti különbség. Hamarosan egyenlített, és a következő játékban hihetetlen mentést produkált. Stosur ennek ellenére simán hozta az adogatását, és az orosznak a szettben maradásért kellett szerválnia. Az első játszma végeredménye 6:4 lett az ausztrál javára. Ebben a percben az is eldőlt, hogy Stosur bekerült az eldődöntőbe.

A második szettben Stosur nyugodt maradt, míg Gyementyeva kicsit elidegeskedte a játékot. Stosur parádés elütéseket hajtott végre a hálónál, míg ellenfele jó szervái következtében hozta a szerva game-jét. Az orosz felülkerekedett idegességén, és ezúttal ő került brékelőnybe. Stosurt az adogatása és a tenyeresei mentették meg a dupla brékhátránytól. Hatalmas labdamenetet követően sikeresen egyenlített, így az állás 3:3-ra módosult. Mindketten magabiztosan hozták az adogatásukat, majd Gyementyeva ismét brékelőnybe került, és adogathatott az egyenlítésért. Ötödik kettős hibáját ütötte a mérkőzésen, megajándékozva Stosurt egy ponttal.

A döntő szettet tie breakben Gyementyeva nyerte, így maradt valami esélye az elődöntőbe kerülésre. Stosur viszont egészen biztosan ott lesz, hiszen két mérkőzést és egy szettet nyert eddig Dohában.