Tenisz

Tenisz: több ezren ünnepelték Murray-t

A brit teniszrajongók Fred Perry 1936-os US Open győzelme óta vártak egy újabb Grand Slam-győztesre, aki Andy Murray lett. Mint ismert a huszonöt esztendős világklasszis a US Open döntőjében legyőzte a címvédő, Novak Djokovicsot, ezzel pályafutása első GS-tornagyőzelmét szerezte meg, nem mellesleg megtörte a brit teniszezők hetvenhat éves átkát.

""

Murray vasárnap szülővárosába, Dunblane-be utazott, ahol a komor idő ellenére is több ezren ünnepelték: „Olyan sok ember, annyi támogatás, ez már egy kicsit nyomasztó. Néhány napba beletelik, mire feldolgozom a dolgokat.” – mondta Murray, aki az elmúlt hónapokban igazi hős lett Nagy-Britanniában.

A US Open megnyerése mellett a hazai rendezésű olimpián aranyérmet szerzett, nem mellesleg Laura Robsonnal ezüstérmes lett a vegyes párosok versenyében. Utoljára brit teniszező 1908-ban, pont Londonban lett egyéniben olimpiai-bajnok (Josiah Ritchie). Érdekesség, hogy Murray a sikerek miatt kvalifikálta magát az ATP World Tour döntőjébe, amelyet novemberben (5-11) Londonban rendeznek meg.