""

A szicíliai versenyen a világranglistán 199. helyezett magyar játékos két szettben kapott ki a brazil Joao Souzától.

A címvédő Andy Murray két szettben nyert a francia Paul-Henri Mathieu ellen, míg az idei Australian Openen győztes svájci Stanislas Wawrinka mindössze 17 percet töltött a pályán Markosz Bagdatisz ellen, a ciprusi játékos ugyanis sérülés miatt feladta a küzdelmet a 711 ezer euró (216 millió forint) összdíjazású londoni, füves pályás férfi tenisztornán. A harmadik helyen kiemelt brit játékos sorozatban 19 mérkőzést nyert meg füvön azóta, hogy 2012-ben kikapott a wimbledoni viadal fináléjában Roger Federertől. Legutóbbi veresége után először győzött az olimpián, majd tavaly, ugyanezen a versenyen, aztán pedig a wimbledoni tornán.

Halléban a a harmadik helyen kiemelt Milos Raonic em jutott be a negyeddöntőbe a 711 ezer euró (216 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás tenisztornán, miután szerdán kétszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a német Peter Gojowczyktól.

A hölgyeknél a negyedik helyen kiemelt belga Kirsten Flipkens két sima szettben legyőzte az olasz Camila Giorgit, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe a Birminghamben zajló, 710 ezer euró (215,5 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztornán. Korábban Babos Tímea is biztosította a helyét a legjobb 16 között.

TENISZ
ATP Challenger torna, Szícila, salak, nyolcaddöntő
Joao Souza (brazil)-Fucsovics Márton 7:5, 7:6 (7-4)
ATP-tour, London, füves pálya, 2. forduló
Murray (brit, 3.)-Mathieu (francia) 6:4, 6:4
Sztahovszkij (ukrán)-Pospisil (kanadai, 11.) 6:4, 6:4
Nieminen (finn)-Turszunov (orosz, 12.) 7:6 (7-3), 7:6 (7-3)
Stepanek (cseh, 15.)-Tomic (ausztrál) 7:6 (7-4), 7:6 (7-5)
Wawrinka (svájci, 1.)-Bagdatisz (ciprusi) 3:2-nél Bagdatisz feladta
Tsonga (francia, 5.)-Goffin (belga) 7:6 (7-5), 6:2
Dolgopolov (ukrán, 8.)-Isztomin (üzbég) 7:6 (7-3), 7:6 (9-7)
Roger-Vasselin (francia) – Mahut (francia, 13.) 6:3, 1:6, 7:6 (7-5) Matosevic (ausztrál)-Lacko (szlovák) 7:6 (7-3), 6:3
Zahlavova Strycova (cseh)-Safarova (cseh, 5.) 6:3, 3:6, 7:5
Koukalova (cseh, 6.)-Razzano (francia) 5:7, 7:6 (7-5), 7:6 (7-0) Cetkovska (cseh)-Rybarikova (szlovák, 8.) 6:4, 7:5
Csang (kínai, 9.)-Peer (izraeli) 6:3, 3:6, 6:2
Date-Krumm (japán)-Puig (Puerto Ricó-i, 12.) 2:6, 6:4, 7:6 (9-7)
Riske (amerikai, 15.)-Kicsenok (ukrán) 7:6 (7-4), 6:1
Dellacqua (ausztrál, 16.)-Lepchenko (amerikai) 6:4, 6:3