Shapovalovhoz távozott Murray edzője

Jamie Delgado 2016 óta dolgozott Murray-vel.

A következő évben már nem dolgozik Andy Murray korábbi világelső teniszező szakmai stábjában Jamie Delgado főedző.

A 44 éves korábbi profi játékos, Davis Kupa-csapattag Delgado 2016 óta dolgozott együtt Murrayvel, aki abban az esztendőben nyerte meg másodszor a wimbledoni bajnokságot és lett első az ATP-rangsorban.

A szakember Ivan Lendl 2017-es távozását követően lépett előre főedzőnek, a Murrayvel töltött időszak nagyobb részében azonban a skót játékos csípősérülése miatt csak rehabilitációs munkával összefüggő feladatai voltak.

Delgado a jövőben Denis Shapovalovval dolgozik majd, a 22 éves kanadai játékos 14. helyen áll a világranglistán, amelyen a 34 éves Murray a 134.

A skót teniszező a múlt hónapban a stockholmi tornán Johanna Konta volt trénerével, Esteban Carrillal gyakorolt, jelenleg pedig egy jövő heti bemutatótornára készül a német Jan De Witt-tel, aki korábban több éljátékosnak segédkezett.

Borítókép: GettyImages