Rangos kupadöntő megrendezésére pályázik a magyar szövetség

Épp most alakul át a lebonyolítási rendszer.

A Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) a magyar kormány támogatásával megpályázta a Fed Kupa döntőjének 2020 és 2022 közötti megrendezését.

Az MTSZ honlapján Richter Attila főtitkár azt mondta: a Fed Kupa lebonyolítási rendszere éppen most alakul át, így a jövő évtől egy 12 csapatos döntőben vetélkednek majd a különböző válogatottak a végső győzelemért.

Ez a torna lesz a női tenisz egyik csúcseseménye, amelyet nézők tíz- és százmilliói követnek majd világszerte a közvetítéseken keresztül, tízezrek pedig a helyszínen. Ez nagyon nagy hírverést jelent a rendező városnak és a rendező ország teniszének is - tette hozzá.

Elmondta, miután tudomást szereztek a Nemzetközi Tenisz Szövetségtől (ITF) arról, hogy helyszínt keresnek az első ilyen Fed Kupa-döntőnek, elkezdték az egyeztetéseket a kormányzattal, hogy megpályázhassák az eseményt.
Katie Boulter ünnepli győzelmét Londonban a Feb Kupán. (Fotó forrása: Adam Davy/PA Images via Getty Images)

"Miután meghívtak minket is a pályázó országok közé, a magyar kormány támogatásával benyújtottuk elképzelésünket az ITF-nek a szükséges garanciákkal, most pedig bizakodva várjuk az eredményt" - ismertette a főtitkár.

A sportvezető kiemelte, több hónapos előkészítő munka eredménye lett az a pályázati anyag, amelyről prezentációt tartottak hétfőn Párizsban az ITF illetékeseinek. A pályázati anyagnak nagyon pozitív visszhangja volt - tette hozzá.

A főtitkár megjegyezte, nagyon erős mezőnyben kellett helytállniuk, mivel több nagyváros, például Varsó, Isztambul és Chicago is pályázott a rendezésre.