Nagy csatában győzött Sztefanosz Cicipasz

Következő ellenfele a húszszoros Grand Slam-bajnok spanyol Rafael Nadal lesz.

A címvédő Sztefanosz Cicipasz meccslabdát hárítva, három játszmában legyőzte az orosz Andrej Rubljovot a férfi teniszezők londoni ATP-világbajnokságán, kedden.

A 22 éves görög játékos és 23 éves orosz riválisa pályafutása során ötödször csapott össze ATP-viadalon, Cicipasz harmadszor nyert. A címvédő amellett, hogy életben tartotta továbbjutási reményeit, elődöntőbe juttatta a két győzelemmel rajtoló osztrák Dominic Thiemet. Rubljov ezzel szemben már nem juthat tovább.

Cicipasz a csoportkör utolsó fordulójában, csütörtökön a húszszoros Grand Slam-bajnok spanyol Rafael Nadallal találkozik, a mérkőzés győztese bejut a négy közé.

Eredmény:
2. forduló, London 2020 csoport:

Sztefanosz Cicipasz (görög, 6.)-Andrej Rubljov (orosz, 7.) 6:1, 4:6, 7:6 (8-6)

korábban:
Dominic Thiem (osztrák, 3.)-Rafael Nadal (spanyol, 2.) 7:6 (9-7), 7:6 (7-4)
Az állás: 1. (és elődöntős) Thiem 2 győzelem/0 vereség, 2. Cicipasz 1/1 (3-3), 3. Nadal 1/1 (2-2), 4. Rubljov 0/2 (2-4)