Medvegyev és Sinner visszalépett

Egyik játékos sem lesz ott Rotterdamban.

Danyiil Medvegyev és Jannik Sinner visszalépett a jövő heti, rotterdami férfi tenisztornától, a helyüket két korábbi bajnok, Andy Murray és Jo-Wilfried Tsonga veszi át a főtáblán - közölték csütörtökön a szervezők.

A világranglistán második orosz játékos, aki az első kiemelt lett volna, azzal indokolta távolmaradását, hogy az Australian Open döntőjében vívott ötszettes csata után még korainak érzi a pályára lépést.

Az ATP rangsorában tizedik olasz Sinner - aki negyeddöntős volt Melbourne-ben - a "koronavírus miatt" nem szerepel Hollandiában. Utóbbi teniszező esetében további részleteket nem közöltek sem a házigazdák, sem a csapata.

A britek háromszoros Grand Slam-győztes játékosa, Murray 2009-ben, a hozzá hasonlóan szabadkártyával induló Tsonga pedig 2017-ben nyert Rotterdamban. A 36 éves francia teniszező jelenleg csupán 259. a világranglistán, miután az elmúlt hónapokban különböző sérülések hátráltatták. Tavaly mindössze kilenc tétmeccset játszott.

A változtatások nyomán a görög Sztefanosz Cicipasz lesz az első kiemelt a jövő héten. A közvetlen élcsoportból Andrej Rubljov, Felix Auger-Aliassime és Hubert Hurkacz is ott lesz a mezőnyben.

Borítókép: Twitter.com/US Open Tennis