Tenisz

Davis Kupa: Kanada jutott elsőként a nyolc közé

Kanada második mérkőzését is megnyerte, így elsőként jutott negyeddöntőbe a megújult tenisz Davis Kupa madridi döntőjében, miután a csoportkör keddi játéknapján jobbnak bizonyult az amerikaiaknál.

A Caja Magica (Varázsdoboz) komplexumban zajló, 18 csapatos finálé második versenynapjának esti programjában az oroszok, a kanadaiak és a kolumbiaiak is második párharcukat vívták.

A kanadaiaknál Vasek Pospisil legyőzte Reilly Opelkát, míg Denis Shapovalov szintén két szettben nyert Taylor Fritz ellen. Ezzel eldőlt a párharc és a páros mérkőzéstől a kanadaiak vissza is léptek.

A D csoportban Kolumbia a második vereségét is elszenvedte, miután a két egyes mérkőzést követően Ausztrália bebiztosította sikerét. Utóbbi Belgium ellen játszhat a csoportelsőségért.

A 20 millió dollár összdíjazású tornán a 12 selejtező győztese mellett az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és amerikai, valamint a szabadkártyás argentin és brit válogatott indulhat. Hétfőtől csütörtökig hat háromcsapatos csoportban küzdenek a résztvevők, ezekből az első helyezettek mellett a két legjobb második jut tovább. Csütörtök este és pénteken a negyed-, szombaton az elődöntők lesznek, a finálét pedig vasárnap rendezik.

Eredmények, 2. forduló:
B csoport:
Oroszország-Spanyolország 1-0 – az állás egy egyes után
Andrej Rubljov – Roberto Bautista-Agut 3:6, 6:3, 7:6 (7-0)

később:
Karen Hacsanov-Rafael Nadal
Rubljov, Hacsanov-Marcel Granollers, Feliciano Lopez

F csoport:
Kanada-Egyesült Államok 2-1
Vasek Pospisil-Reilly Opelka 7:6 (7-5), 7:6 (9-7)

Mihail Kukuskin-Botic van de Zandschulp 6:2, 6:2
Alekszandr Bublik-Robin Haase 5:7, 6:3, 6:7 (5-7)
Kukuskin, Bublik – Haase, Jean-Julien Rojer 6:4, 7:6 (7-2)

A csoport:
Franciaország-Japán 2-1
Jo-Wilfried Tsonga – Ucsijama Jaszutaka 6:2, 6:1
Gael Monfils-Nisioka Josihito 5:7, 2:6
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut – Ben McLachlan, Ucsijama 6:7 (4-7), 6:4, 7:5