Jégkorong

Ted Sator: „Elindult a visszaszámlálás, három harmad már megvan”

A harmadik harmad lefújását követően a jegkorong2011vb.hu-n értékelte a mérkőzést a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Ted Sator: – Nagy öröm számunkra, hogy két játékosunk, Galanisz Nikandrosz és Bartalis István is megszerezte az első nemzetközi gólját. A három nap szünet után elindult egy visszaszámlálás, amely hat harmadból áll. Ebből hármon most túl vagyunk. A spanyol együttes jól felkészített csapat, jól küzdött, ugyanakkor reális eredmény született. Most is bebizonyosodott, hogy nem könnyű divíziót váltani.

Antoine Lucien Basile (Spanyolország): – Számítottunk a nagy különbségű vereségre, hiszen a magyar csapat erősebb, tehetségesebb hokisokból áll. A 13-1 ellenére büszke vagyok a játékosaimra, mert keményen végigdolgozták ezt a találkozót is. Az edzőkollégáim sokat segítettek abban, hogy előzetesen feltérképezhessük az ellenfelet. Nekünk még erős a divízió I, s nem játszottunk ilyen népes közönség előtt sem, de azért összességében elégedett vagyok. Ami a magyar-olasz meccs esélyeit illeti; a szüleim révén van olasz kötődésem, a Brianconnál viszont együtt dolgoztam, dolgozom magyar jégkorongozókkal. Szerintem a két gárda között jelenleg az a legfőbb különbség, hogy az itáliai gárdában nem érzem azt a tüzet, amely a magyarokban megvan.