Úszás

„Te a vesztes vagy, én nyertem” óriási balhé a világbajnoki éremátadáson – VIDEÓ

Duncan Scott nem volt hajlandó elismerni Szun Jang diadalát, miután megosztott bronzot nyert a férfiak 200 gyors versenyén a dél-koreai világbajnokságon.

A kínai úszó, akit korábban doppingolásért eltiltottak, nyerte el a világbajnoki címet, legyőzve riválisát Danas Rapsyst, aki bár előbb ért célba, diszkvalifikálták szabálytalan indulás miatt. Scott eközben döntetlent ért el az orosz, Martin Malyutinnal. Az ezüstöt a japán Katsuhiro Matsumoto nyerte.

Hétfőn, Mack Horton utasította vissza, hogy osztozzon a dobogón Szunnal, miután ezüstöt nyert a kínai úszó mögött 400 gyorson. Azóta az ausztráli hivatalos figyelmeztetést kapott a FINA-tól.

Bár Hortont még figyelmen kívül tudta hagyni Szun, Scottra már teljesen kiakadt, és heves szóváltásba kezdtek, és azt kiabálta a vesztesnek ‘Te a vesztes vagy, én nyertem’.

Fotó: Bernd Thissen/picture alliance via Getty Images