Társa életével játszott az elmebeteg versenyző – videó!

Őrület! Ezzel a jelzővel illethetjük Kyle Busch péntek esti tettét. A NASCAR egyik legismertebb versenyzője, a pénteki WinStar World Casino 350K elnevezésű Camping World Truck széria futamán felpasszírozta pilótatársát a falra. A texasi futam 13. körében az idei szezonban négy győzelmet számláló Ron Hornaday (Chevrolet, Kevin Harvick Incorporated) egy kissé agresszíven előzte meg a hat elsőségnél járó Buscht (Toyota, Kyle Busch Motorsports). Az előzést követően a huszonhat esztendős Busch előtt leereszkedett a lila köd és szánt szándékkal nekiment az ötvenkét éves versenyzőtársának.

A négyszeres Camping World Truck bajnok (örökranglista első helyezettje) szerencsére megúszta kisebb zúzódásokkal a balesetet, míg Busch-nak csak az autója ment tropára. A futamot követően Busch elnézést kért Hornaday-től, de ezzel nem győzte meg a NASCAR vezetőségét, amely felfüggesztette a hétvégi versenyzéstől.

Nem a mostani volt az első botránya a fiatal versenyzőnek, ugyanis májusban egy kicsit benézte az ajánlott sebesség jelző táblát, amire 45 mph-ra (72 km/h) volt írva, a rendőrségi jelentés szerint Busch 128 mph-val, azaz 208 km/h-val hajtott. A gyorshajtás miatt 45 napra bevonták a jogosítványát, ezen felül ezer dollár befizetésére kötelezték.