Kosárlabda

Taktikusan kivárt a Factum

A Szedeák mellet a másik újonc, debreceni Factum Sport is megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

A mérkőzést megelőzően nagy fogadkozásokba bocsátkoztak a salgótarjániak:
A kosaras berkekben egyöntetű vélemény, hogy a mostani mérkőző felek fogják egymás között eldönteni, ki búcsúzik az évad végén az első osztálytól. Még szerencse, hogy ezzel a Konecranes-Salgótarján nem ért egyet. Egyrészt mi még ide vennénk egy-két csapatot, másrészt magunkat kivonnánk ebből a körből. Ehhez az első lépést a Debrecen ellen tehetjük meg – a vezetőség részéről Dávid Krisztán nyilatkozott a klub honlapjának.

Az egész mérkőzés során uralni tudta a pályát a Salgótarján. Az utolsó negyedre azonban elfogytak az erőtartalékaik. Sok hibával, pontatlanul játszottak így az újonc Factum fiataljai nem hogy lépést tudtak tartani, az utolsó játékrész során, 12 – 26 – os negyedet produkáltak.

Szájer József (Salgótarján): Rengeteg hibával játszottunk, és ezt ez a csapat nem bírja el. El kell gondolkodnom nekem és néhány játékosnak is a folytatáson.
Ráthonyi Tamás (Factum) Nagyon örülünk a győzelemnek. Nem vesztettük el a fejünket a hazaiak többszöri vezetésénél sem, majd az utolsó negyedben a fiatalok hozták a mérkőzést. A végjátékban már taktikusan játszottunk, és úgy érzem megérdemelten nyertünk.

KONECRANES-SALGÓTARJÁN–FACTUM SPORT DEBRECEN 74–79 (26–21, 15–13, 21–19, 12–26)

Salgótarján, 800 néző. Vezette: Kiss L., Király L., Vétek.

SALGÓTARJÁN: Jarvis 24/12, SEBŐK 20/3, Mitchell 3/3, Koma 8, Vavra 10. Csere: Hartvich 4, Kocsis 3/3, Ughy, Mészáros R. 2, Bajramovics.

DEBRECEN: Boros 6, SINGLETARY 9/3, KOVÁCS I. 19/9, VAS V. 11, Mondzinger 4. Csere: MEKONGO 23/6, Pék 6/6, Lajsz 1, Balogh A.