Kézilabda

Szuper Szeged: a Pick őrületes meccsen győzte le BL-ben a Schaffhausent!

""

Büntetőből elért gólokkal kezdődött a fontos összecsapás, utána azonban mindkét oldalon sok volt a hiba, és alig esett gól (10. p: 1-2). Prodanovic kiállítása alatt 2-4 lett az állás, Skaliczki László vezetőedző pedig időt kért. A vendégek kapusa, a korábban a Dunaferrnél is megfordult Vaskevicius még egy rövid ideig jól állta a rohamokat, 3-6-ot követően azonban szép lassan elkezdett feljönni a Szeged, és a 21. percben egyenlített (8-8). Fordítani ugyanakkor már nem sikerült, így jöttek a cserék. Tatai védéssel mutatkozott be, ám a szünetig hátralévő időben megint inkább kollégája remekelt – a litván légiós három hétméterest is megfogott – és ez schaffhauseni előnyt ért.

A folytatásban gyorsan emberelőnybe került a Tisza-parti gárda, amelynek sikerült egyenlítenie a remek napot kifogó Sulc révén. Ettől kezdve felváltva vezettek a csapatok, ám amíg a Pick sok hibával tartotta a döntetlen körüli állást, addig a svájciak szinte minden kínálkozó gólszerzési alkalmat kihasználtak.

Negyedórával a vége előtt a Szegednek változatlanul "futnia kellett az eredmény után", mivel Vaskevicius újabb két büntetőt hárított. Az 53. percben aztán megtört a jég, újból vezetett a Szeged, amely azonban kettős emberhátrányba került. A francia bírókettős ezekben a kritikus pillanatokban több ítéletével is borzolta a kedélyeket, sorra jöttek a kiállítások mindkét oldalon.

A záró perc elején egyenlített a vendéggárda, Skaliczki pedig időt kért az utolsó támadás előtt. Emberelőnyt is sikerült kicsikarnia a hazaiaknak, majd Vadkerti a bal szélről jól játszott középre, a berepülő Prodanovic pedig nem hibázott, így megszerezte a győzelmet a Szeged.

A magyar együttes jövő vasárnap az előző idényben negyedik német Füchse Berlint fogadja.

A másik magyar BL-induló, az MKB Veszprém már szerdán letudta 2. fordulós csatáját, 37-27-re nyert Bukarestben, a román Constanta ideiglenes otthonában, és ezzel vezeti a csoportját. A bakonyiak legközelebb október 14-én lépnek pályára az előző idényben finalista spanyol Atlético Madrid otthonában.

KÉZILABDA
Férfi Bajnokok Ligája, D csoport
Pick Szeged-Schaffhausen (svájci) 30-29 (12-14)
Gól:
Sulc 11, Blazevic 4, Zubai 4, Larholm 4, Prodanovic 3, Ancsin 1, Pribanic 1, Balogh 1, Kekezovic 1, illetve Pendic 5, Dissinger 5, Stojanovic 5, Starczan 4, Tominec 3, Göpert 2, Mamic 2, Ursic 2, Jurca 1
A csoport másik szombati mérkőzésén:
Barcelona (spanyol)-Füchse Berlin (német) 34-23 (15-10) csütörtökön játszották:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Croatia Zagreb (horvát) 27-27 (14-11)

Az állás: 1. Barcelona 4 pont, 2. Zagreb 3, 3. Szeged 2 (57-59), 4. Berlin 2 (52-59), 5. Minszk 1, 6. Schaffhausen 0

B csoport:
Celje (szlovén)-Atlético Madrid (spanyol) 22-28 (15-13)

Vasárnap:
THW Kiel (német)-Sävehof (svéd) 16:45 ó

Szerdán játszották:
Constanta (román) – MKB Veszprém 27-37 (12-19)

Az állás: 1. Veszprém 4 pont/2 mérkőzés, 2. Kiel 2/1 (32-27), 3. Sävehof 2/1 (35-31), 4. Madrid 2/2 (55-54), 5. Constanta 0/2 (58-72), 6. Celje 0/2 (44-60)