Egyéb sportok

Szőnyi Ferenc történelmet írt!

Szőnyi Ferenc másodszor is teljesítette a 20-szoros ironmant. A magyar versenyző 523 óra alatt gyűrte le a 76 km úszásból, 3600 km kerékpározásból és 844 km futásból álló távot. Idejével másodikként ért célba, Christian Mauduit mögött.

Teljesítményével Szőnyi lett az egyetlen sportoló a világon, akinek kétszer is sikerült teljesítenie ezt a versenyt!

Ő maga, így számolt be teljesítményéről:

"Igen! Megcsináltam! Második helyen teljesitettem a HÚSSZOROS IRONMAN távját!
ÉN vagyok az egyetlen ember a VILÁGON, aki 2 ALKALOMMAL is teljesítette ezt az eszelős dupla decaironmant!"

"Október 5-én álltam rajthoz Mexikóban, a verseny szintideje 28 nap, én 523 óra alatt teljesitettem a távot!
Igen, 3 hétig éjjel – nappal versenyeztem!
Napi 2-3 órákat aludtam, és csak nyomtam és nyomtam es nyomtam kilométereket!
Még dolgozik egy darabig az emberben az adrenalin, néhány napig még álmomban is futok majd, az biztos…  de ez az úszó medence csak rémálmaimban jöjjön elő újra…
Nagy menet volt!"

""
10 körrel a vége előtt a versenyzőknél gyakori, hogy halucinációkkal küzdenek. A 2-3 órás pihenás ekkor már szinte semmit nem használ.

Fotó: Facebook.com/SzőnyiFerencVersenynapló

Szőnyi a rémélmára való célzással utalt arra, hogy korábban az úszás versenyszám teljesítése alatt egy vírus támadta meg szervezetét, így a kerékpározást úgy kezdte el, hogy napokig nem volt képes enni. Ennek ellenére a 3600 km alatt hátrányának nagy részét ledolgozta, így a záró számnak már a 2. helyen vághatott neki. Az időjárás továbbra is szélsőséges volt, hol a tűző nappal, hol a hatalmas esőzéssel és a viharral küzködtek a versenyzők. A magyar triatlonista ennek ellenére jól haladt, többször beszámolt róla, hogy egyre erősebbnek érzi magát.

Mindegy miylen időjárás van, menni kell előre!

Videó: Facebook.com/SzőnyiFerencVersenynapló

A versenyt végül Christian Mauduit nyerte, Szőnyi pedig másodikként ért célba, 523 órás idővel.

A magyar triatlonistának ezek után még arra is maradt ereje, hogy feleségét a magasba emelje:

Szőnyi másodszor teljesítette a felfoghatatlant.

Videó: Facebook.com/SzőnyiFerenc Versenynapló

A komáromi sportoló küzdelmeiről itt és itt olvashatnak!

Forrás: STRONGAA Management/Szőnyi Ferenc-versenynaplóBorítókép: Facebook.com/SzőnyiFerencVersenynapló