Egyéb sportok

Szombaton rajtol Magyarország legnagyobb multisport fesztiválja

A Fitparádé idén ünnepli 17. születésnapját. A kétnapos multisport fesztivál a debreceni Főnix Csarnokból indult, de idővel kinőtte a helyszínt, így székhelyét 12 éve áthelyezte a fővárosi Mom Sportba. Sikere azóta is töretlen.

A rendezvény talán a világ egyetlen olyan szabadidős sporteseménye, ami 2 napos, és elmondható róla, hogy egyidőben rendeznek versenyeket egyazon helyszín sportcsarnokában, hatalmas szabadterületén és medencéjében. A 60 sportág közül kedvükre válogathatnak a látogatók, a kisebbeket pedig izgalmas akadálypálya várja.

""
Buranits Ildikó mutatja a nő FitModel kategória abszolút győztesének járó szobrot.

Fotó: Sport365.hu/Erdős Géza

A szombati versenynapon a hagyományos versenyeket, a Louie Koncz Classicot és a FitModel World-öt rendezik meg. Az idei megmérettetés különlegességét az új különdíj adja. A győztes a megszokott nyereményeken túl egy fotózást is kap. A fényképeket a legismertebb fitnesz-fotós, George Contaxis készíti el a nyertesről, Las Vegasban. A világhírű művészhez több, mint fél év a várólista, így ez a nyeremény igazán exkluzívnak mondható.

""
A 17. Fitparádé háziasszonya a tavalyi FitModel női kategóriájának abszolút győztese, Lengyel Vivien lesz majd.

Fotó: Sport365/Erdős Géza

15 év után rendeznek ismét IFBB profi Grand Prix-t Magyarországon. Erre a versenyre a rendezvény 2. napján kerül sor. A női és a férfi mezőnyben is a világ legjobbjai lépnek majd színpadra, többen közülük Olympia top 10-es versenyzők.

Buranits Ildikó a 17. Fitparádé sajtótájékoztatójának másnapján mesélt a részletekről.

Videó: Sport365

A Fitparádé promótere a kezdetektől fogva fontosnak tartotta, hogy olyan versenyt szervezzen, amin az első díjat a legjobb nyeri. Amikor Flex Wheelert szerette volna elhozni hazánkba, először furcsán néztek rá, de ő nem adta fel. Határozottan kijelentette, ha a világ akkori legjobbja nem jön el, ő nem rendez versenyt. Flex Wheeler pedig annyira kíváncsi volt a céltudatos nőre, hogy elfogadta az ajánlatot és azóta is jó kapcsolatot ápol Buranits Ildikóval.

A Flex Wheelerrel készült közös kép az egyik legszebb emléke a Fitparádé promóterének.

A szombati versenyek 10 órától kezdődnek a sportcsarnok nagyszínpadán, míg a 15 év után visszatérő IFBB Pro Grand Prix vasárnap 19 órakor rajtol el.

Borítókép: Buranits Ildikó