Vízilabda

Szolnoki siker a vízilabda nyitányon

A Szolnok nyerte a férfi vízilabda Vodafone OB I. 2010-2011-es szezonjának első találkozóját, miután 12-6-ra legyőzte a BVSC legjobbjait. A mérkőzést viszonylag hamar eldöntötte a házigazda, ugyanis már az első negyed végére háromgólos előnyre tett szert (3-0). A második játékrészben tovább növelték vezetésüket a szolnokiak Császár, Pásztor valamint Mezei vezérletével (7-1). A zuglóiaknak már a nagyszünetre figyelmeztető lehetett, hogy sorjában kapják a gólokat, míg ők tehetetlenek Gárdonyi kapuja előtt: a BVSC tizenhat percnyi játék után mindössze egyetlen gólt dobott.

A harmadik negyedben szintén sokáig úgy nézett ki, hogy a vasutasok csak asszisztálni fognak a Szolnok triumfálásához, hiszen a hazaiak már vezettek 9-2-re is. Azonban a játékrész második felében feléledt a BVSC, s Paján Viktorék fölkapaszkodtak négy találatra (9-5). Az utolsó negyedben Georgescu megúszásgóljára Paján még tudott válaszolni előnyből (10-6), utána viszont a fővárosi gárdánál ismét beköszöntött a gólcsend. Az utolsó bő három percben előbb Pásztor Mátyás szerzett akciógólt (11-6), majd a végeredményt Marnitz állította be ötméteresből.

Vodafone OB I., első forduló

Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP VSC – BVSC-Zugló 12–6 (3–0, 4–1, 2–4, 3–1)

Szolnok: Gárdonyi – Georgescu 2, Pásztor 2, Regős Á., Kovács O., Marnitz 2, Császár 2. Cserék:Mezei 3, Hangay R., Bálint 1, Szőke, Süveges, Gerritse

BVSC: Meixner – Szabó P., Hopkins, Paján 3, Ambrus F., Borsos 1, Deme. Cserék: Györke (kapus), Rajna, Szűcs L. 1, Nagy S. 1, Kriszt, Zsoldos, Bedő.

Gól emberelőnyből: 8/2, illetve 9/2

Gól ötméteresből: 2/2, illetve 1/–

Cserével végleg kiállítva: Regős Á.