Egyéb sportok

Szökevénysiker, nem támadták a rózsaszín trikóst

Muggióból Pinerolo városába kirándult a mezőny, a táv első kétharmadában nem nehezítették emelkedők a bringások dolgát. Egy nagy létszámú, több mint 20 fős szökevénycsoport óriási, 10-20 perces előnyt harcolt ki, nem volt kérdéses, hogy közülük kerül majd ki a szakaszgyőztes. A végjátékban szétszakadoztak a szökevények, sokáig úgy tűnt, a korábbi rózsaszínű trikós Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step) és Moreno Moser (Cannondale) között dőlhet el a győzelem sorsa.

A célegyenesre fordulva azonban meglepte őket Brambilla csapattársa, a hátulról felérő Matteo Trentin, s hatalmas sebességkülönbséggel kikerülve őket megszerezte a belga csapat idei negyedik szakaszgyőzelmét. Moser szájából hasonlóan kiénekelték a sajtot, mint ahogy tegnap Pozzatót megverték. A több mint 13 perc hátránnyal érkező összetett esélyesek nem támadták egymást ma sem az 5 kilométeres, meredek 2. kategóriás hegyen, sem a cél előtti 500 méteres kis “falon”, egy csoportban érkeztek Valverde vezetésével. Továbbra is Steven Kruijswijk vezet.