Szoboszlai Dominik egy szóval búcsúzott Szalahtól
Sorra özönlenek a Liverpool-játékosok posztjai - és 24 óráig elérhető történetei - a közösségi médiában azok után, hogy Mohamed Szalah bejelentette távozását.
Ahogyan a sport365.hu is tudatta az olvasókkal, a Pool egyiptomi klasszisa kilenc év után távozik a klubtól. A hivatalos bejelentést Szalah videóüzenet formájában tudatta a szurkolókkal kedd este.
A támadó szerződése eredetileg csak a 2026/27-es idény végén járt volna le a Mersey-parti együttesnél, ám közös megegyezéssel úgy döntöttek, már e szezon végén elválnak útjaik.
Nem kellett sokat várni a csapattársak reakciójára
„Mohamed, köszönöm” – kezdte Andy Robertson az Instagramon.
„Életünk kilenc legszebb éve volt, tele fantasztikus emlékekkel a pályán és azon kívül is. Öröm volt látni és átélni, ahogy a legjobbak közé emelkedsz, és a Liverpool FC történetének egyik legnagyobb alakjává válsz.
A mentalitásod páratlan, sokan példát vehetnének rólad. Minden egyes nap hajtottál, és mindig többet követeltél saját magadtól és a körülötted lévőktől is.
Kiváltság volt ilyen hosszú ideig egy csapatban játszani veled, de még inkább az, hogy a barátomnak nevezhetlek.
Olyan búcsút érdemelsz a klubnál, amely méltó a státuszodhoz – a legnagyobbhoz. Nincs hozzád hasonló” – írta a skót védő.
Szoboszlai Dominik, a Vörösök magyar középpályása egy 24 óráig elérhető történetben köszönt el a szélsőtől: a középpályás és Virgil van Dijk, a csapat kapitánya is egy szóban búcsúzott: LEGENDA.
Kerkez Milos is – már egyelőre – rövidre fogta, a bekk szintén sztoriban köszönt el: „A Király” – írta.
Az egyiptomi támadó távozása nem csupán egy korszak végét jelenti a Liverpool történetében, hanem egy olyan örökség lezárását is, amely hosszú éveken át meghatározta a klub arculatát és sikereit.
A valódi búcsúra pedig minden bizonnyal a szezon utolsó mérkőzésén kerül sor.