Kézilabda

Szlovákia legyőzésével Eb-résztvevő a magyar válogatott

Kép forrása: MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a jövő januári Európa-bajnokságra, mivel 39-24-re nyert Szlovákia vendégeként a selejtezősorozat ötödik fordulójában, szerdán Galgócon.

Imre Bence és Papp Tamás öt-öt góllal, Palasics Kristóf és Bartucz László négy-négy védéssel járult hozzá a sikerhez.

A magyarok vasárnap 18 órától Nagykanizsán a finnek ellen zárják a kvalifikációt, de az utolsó kör eredményeitől függetlenül már biztos résztvevői a január 15-én kezdődő dán-norvég-svéd közös rendezésű kontinenstornának.

A csoportkör sorsolását jövő csütörtökön tartják.

Ez lesz a 17. férfi Európa-bajnokság, és a 15., amelyen a magyar válogatott is részt vesz. A magyarok eddigi legjobb szereplése a tavalyi ötödik helyezés volt, a legrosszabb pedig a 2022-es 15. hely.