Magyar foci

Szivics: Jó volt nézni, ahogy játszottunk!

A Kecskemét önbizalommal telve vágott neki a Debrecen elleni találkozónak: Mindenképpen frissíteni kell a csapatot, de meglehetősen szűkösek a lehetőségeim. Főleg a védelemben nem tudom megoldani a rotációt. Biztos vagyok abban, hogy a hazaiak nem a legerősebb csapattal állnak fel, mint ahogyan mi sem. Jelenleg számunkra a bajnokság a legfontosabb, hogy előrébb lépjünk a tabellán. Remélem, hogy a decemberi visszavágón már nem kell ennyire sakkozgatnom, és a legerősebb csapatot küldhetem pályára. Egyébként szinte száz százalékig biztos vagyok abban, hogy betalálunk a Debrecen kapujába. Mert ez a kecskeméti csapat ma olyan, hogy bármelyiknek tud gólt lőni. Igaz, bármelyiktől tud gólt kapni – nyilatkozta Tomiszlav Szivics a Petőfi Népének. Szivics jövendölése igaznak bizonyult, mivel a Kecskemét nem csak egyszer, hanem háromszor is betalált az ellenfél kapujába. Gólt végül nem kaptak, így a egyértelműen lemosták a pályáról a Debrecen együttesét.

Herczeg András, a Debrecen klubmenedzsere a találkozó után így nyilatkozott az NSO-nak: Megérdemelten nyert a Kecskemét. Az első félidőben két elkerülhető gólt kaptunk, a kiállítás pedig végkép eldöntötte a mérkőzést.

Az elégedett Tomiszlav Szivics szerint bejött a taktikaváltás:Változtattunk a pénteki taktikához képest, visszább álltunk, vártunk, és kontrára játszottunk, a főként az első félidőben kiválóan működött. Jól kezdtünk, a gólokon kívül volt még 2-3 kapufánk és ziccerünk is, uraltuk a mérkőzést. A második félidő elején is jól játszottunk, és bár a 11-es kimaradt, utána gyorsan belőttük a harmadik gólt. Ezt követően már a szombati meccsre is gondolva kissé visszább vettünk. Remélem, nem kerül sokba ez a mai győzelem, a mély talaj ugyanis sokat kivett a fiúkból, és kisebb sérülést szenvedett Ebala, Némedi, Csukics és Szavics is. Ettől függetlenül ma jó volt nézni a kispadról is, ahogy játszottunk! – mondta Szivics a Delmagyarnak.