Szerda esti foci: Megszenvedett a Barcelona, a Leverkusen pedig továbbra is veretlen

Hétközi fordulókat tartanak számos európai topligában, így összegyűjtöttük a szerda esti mérkőzések legérdekesebb találkozóit.

A Bundesligában Schäfer András csapata a Union Berlin a Köln csapatát fogadták hazai pályán, és a küzdelmes szezon kezdetet követően most egy mondhatni kötelező 2-0-ás győzelmet arattak. Schäfer András 221 nap után kezdett és simán nyert a Union Berlin. A mérkőzés mindkét találata a második félidőben született. Először Hollerbach szerezte meg a vezetést a mérkőzés 55-dik percében, majd később a 78-dik percben Fofana D. D. növelte tovább az előnyt. A mérkőzés hátralávő részében pedig már nem esett több találat, így a Union Berlin a 15-dik, míg a Köln a bajnokság 17-dik helyén áll jelenleg a tabellán.

Schönet Ding! #FCUKOE pic.twitter.com/gimYuTmifs

— 1. FC Union Berlin (@fcunion) December 20, 2023

A La Ligában az utóbbi időben szenvedő Barcelona fogadta hazai pályán a bajnokság utolsó helyén álló Almeria csapatát. Előzetesen mondhatni kötelező győzelemnek tűnt az összecsapás Xaviék számára, ám ehhez képest a félidőre 1-1-es állással vonultak el a csapatok, annak ellenére, hogy a Barcelona Raphinha révén a 33-dik percben megszerezte a vezetést, de a sereghajtó vendég együttes Leo Batptistao révén még a félidő vége előtt kiegyenlített. A második félidőben aztán megint a Barcelona szerzett vezetést ezúttal Sergi Roberto révén a találkozó 60-dik percében, amire meglepetésre bő 10 perccel később megint jött válasz, és Gonzalez góljával másodjára is kiegyenlítettek a vendégek. Majd nem sokkal a rendes játékidő vége előtt Lewandowski passzából ismét Sergi Roberto szerzett gólt, így a Barcelona harmadjára is megszerezte a vezetést a sereghajtó csapat ellen. Végül pedig nem született több gól a találkozón, így a Barcelona egy nehéz mérkőzésen tudott nyerni 3-2-re a bajnokság utolsó helyén álló csapata ellen, és ezzel átmenetileg felléptek a bajnokság harmadik helyére.

FULL TIME! #BarçaAlmería pic.twitter.com/I21Q2R9BYH

— FC Barcelona (@FCBarcelona) December 20, 2023

A Bundesligában a listavezető Bayer Leverkusen fogadta hazai pályán a VfL Bochum csapatát, és nyertek simán 4-0-ra. A mérkőzés során Schick triplázni tudott, így egymaga el is döntötte a találkozót. A Xabi Alonso vezette Leverkusen így továbbra is veretlen és vezetik a német bajnokságot a Bayern előtt.

HEIMSIEG! – 04 Tore zum Jahresabschluss! #B04BOC 4:0 | #Bayer04 pic.twitter.com/NdV1sfj5wY

— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04fussball) December 20, 2023

A Bayern München a Wolfsburg otthonába látogatott el és nyert 2-1-re a Bundesliga aktuális fordulójában. Ezzel a győzelemmel a Bayern továbbra is a Leverkusen nyomában van a bajnoki címért folyó versenyfutásban.

Wir beschließen 2023 mit einem Sieg! #WOBFCB #MiaSanMia #FCBayern pic.twitter.com/KYD6SXOBFr

— FC Bayern München (@FCBayern) December 20, 2023

A Ligue 1-ben a PSG a Metz csapatát fogadták hazai pályán és mondhatni hozták a kötelezőt a 3-1-es sikerrel. A félidőre kisebb meglepetésre 0-0-ás állással vonultak el a csapatok. A második félidő elején aztán Ferreira góljával megszerezte a vezetést a hazai együttes. Majd a találkozó 61-dik percében Mbappé növelte a PSG előnyét. A mérkőzés 71-dik percében szépítettek a vendégek Udol révén. A mérkőzés 83-dik percében Mbappé ismét betalált, így a duplájával bebiztosította a PSG 3-1-es győzelmét.

Champion d’automne, le Paris Saint-Germain termine l’année par un succès au Parc Metz !

@vitinha
@KMbappe

Rendez-vous en 2024 #PSGFCM#MatchDeLaSolidarité pic.twitter.com/kXqCjYpEZC

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) December 20, 2023

A topligák számos mérkőzéssel folytatódnak majd szombaton, a bajnokikról körkép formájában számol be a Sport365.

Borítókép: Christof Koepsel/Getty Images