Szeptemberben mégis összejöhet a visszaköltözés a Camp Nou-ba
A hétvégén szintet lépett a Barca stadionmizériája, amikor a 6 ezer fő befogadására alkalmas Johan Cruyffban játszotta hazai bajnokiját a csapat
A visszalépés után viszont a hírek szerint jöhet az előrelépés. Mivel spanyol források szerint szeptember végén a Camp Nouban rendezhetik a mérkőzéseiket a gránátvörös-kékek.
Ez azt jelentené, hogy az FC Barcelona a Real Sociedad elleni La Liga-mérkőzést már valóban a megszokott környezetben játszhatná.
Azonban addig a jövő vasárnapi, Getafe elleni mérkőzük, a Valencia ellenihez hasonlóan a Johan Cruyff Stadionban lesz.
Így miközben úgy tűnik, hogy 28 hónappal azután, hogy a csapat elhagyta az ikonikus arénáját még távolobb van a visszatéréstől, az információk szerint a szeptemberi Camp Nou-meccsek már nemcsak a remény szintjén élnek.
Ráadásul a Barcelona abban is bízik, hogy nemcsak a a Real Sociedad elleni La Liga, hanem Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája alapszakaszbeli találkozón is ott szerepelhetnek majd.
A hírek szerint a stadion a korlátozott, vagyis 27 ezer főre vonatkozó munkálatai elkészültek. Így az első fázis teljesítési igazolására lenne már csak szükség, vagyis a Barcelona Városi Tanács engedélyére.
Úgy tűnik, hogy ezt meg tudják szerezni a következő 10 napban. Ha így lesz, az megnyitná a kaput számukra, hogy ennyi idő után végre hazatérhessenek.
Vagyis a visszaköltözés most már sokkal közelebb van, mint azt egy hete gondolták.