Szenzációs Lech-siker, újabb kínos Juventus-döntetlen

Lech Poznan (lengyel)–Man. City (angol) 3-1 (1-0)
Poznan, V.: Vink
Lech Poznan: Buric-Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez, Injac (Kielb), Djurdjevic, Peszko (Wilk), Krivets, Stilic (Mozdzen), Rudnevs
Man. City: Given-Zabaleta, Richards, Boyata, Lescott, Johnson, Vieira, Bridge (Kolarov), Wright-Phillips (Silva), Milner (Kompany), Adebayor
Gólszerző: Injac (30’), Arboleda (86’), Mozdzen (91’) ill. Adebayor (51’)

A listavezető City várhatta kényelmesebb helyzetből a találkozót, hiszen hét pontjával listavezetőként érkezett Lengyelországba. A hazaiak a négy szerzett ponttal és a második hellyel sem szégyenkezhettek, elvégre az egyik favoritot, az olasz Juventust is megelőzték a táblázaton. A hetedik percben a több élklub fele kacsintgató Adebayor megszerezhette volna a vezetést, ám Buric védett. Azonban hiába igyekezett az angol klub, a vezetést mégis a Lech szerezte meg, a 30. percben Injac ugrasztotta talpra a hazai publikumot távoli lövését követően(1-0). A második félidő eleje aztán az angol kívánalmaknak megfelelően alakult, hiszen Adebayor egyenlített (1-1). Ám a slusszpoén a 86. és a hosszabbítás első percében érkezett, ugyanis előbb Arboleda 2-1-re, majd a csereként beálló Mozdzen 3-1-re alakította az eredményt, ami a lefújásig már nem is változott. A lengyel csapat hihetetlen győzelmével beérte pontszámban angol riválisát, s hatalmas lépést tett a továbbjutás felé.

Juventus (olasz)-Salzburg (osztrák) 0-0 (0-0)
Stadio Olimpico, V.:Stalhammar
Juventus: Storari- Motta, Bonucci, Legrottaglie, Pepe (Giannetti), Krasic (Büchel), Giandonato (Liviero), Sissoko, Marchisio, Del Piero, Amauri
Salzburg: Tremmel- Schwegler, Sekagya, Afolabi, Hinteregger, Jantscher, Pokrivac (Leitgeb), Schiemer, Mendes Da Silva (Augustinussen), Zárate, Wallner (Alan)

A három pont megszerzésének küldetésével lépett pályára a torinói klub, mely a Salzburg otthonában mindössze 1-1-es döntetlent hozott össze, s a visszavágón már magyarázkodás helyett a tetteknek kellett előtérbe kerülniük. Az első negyed óra a sárga lapokról szólt, Sissoko már a 12. percben összeszedett egyet, míg az osztrákoknál három perccel később Pokrivacot büntette a játékvezető. Ezután mindkét kapu előtt adódott lehetőség, ám torinói oldalon Del Piero, míg vendégrészről Pokrivac hibázott. Tiszta ziccer nem adódott a szünetig, így gól nélkül fejeződött be az első felvonás. A gólszerzés egyértelmű szándékával indította a második játékrészt a Juve, ám Del Piero és Sissoko próbálkozása sem hozta meg a várt eredményt. Szenvedett és erőlködött a Juventus, s mivel gól a második félidőben sem esett, a Juventus a negyedik, míg a Salzburg a második döntetlenjét könyvelhette el. A következő fordulóban a torinói egylet a Lech vendégeként lép pályára, s egy újabb döntetlennel vagy vereséggel a saját halálos ítéletét írna alá a Juve.