Kézilabda

Szenzációs győri győzelem a BL-ben!!!!

A Győri Audi ETO KC fantasztikusan kezdte a Larvik HK elleni csoportrangadót.  Görbicz Anita vezetésével a Győr a 8. percben már 6-1-re vezetett. A kapuban káprázatos teljesítményt nyújtott Katrine Lunde Haraldsen, aki közel 50%-osan védett.

A kezdeti nehézségek után úgy tűnt, hogy a norvégok összekapták magukat, ugyanis feljöttek három gólra (8-5), de a győri együttes Amorim és Lekic góljaival ismét ellépett ellenfelétől. A 22. percben 13-8-ra vezetett a Rába-parti alakulat, amely a félidő hátralévő részében csak egy gólt kapott, ellenben 4-et dobott. Harminc percnyi játék után a Győr magabiztosan vezetett (17-9).

A második félidő legelején nem változott a játék képe, igaz a norvégok játéka egyre pontosabb lett. A két csapat között kialakult a hét gólos különbség. A Larvik a félidő közepén felzárkózott három gólra, de a magyar csapat az utolsó negyedórára ismét felszívta magát. Görbicz szebbnél szebb hétmétereseket dobott, míg Lekic megtalálta a lövőformáját.

A norvégokat Amanda Kurtovic és Linn-Kristin Riegelhuth cipelte a hátán, de a két gólgyáros lendületét hamar megtörte Lunde Haraldsen, aki a második játékrészben is világklasszis teljesítményt nyújtott. Három perccel a vége előtt a hazai csapat kilenc góllal vezetett. Vérten góljával megvolt a tíz közte, de a címvédő maroknyi becsületét Tine Rustad Kristiansen védte meg. A vége 31-22 lett a Győr javára, amely három fordulót követően magabiztosan vezeti csoportját.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 3. forduló:

Győri Audi ETO KC – Larvik HK 31 – 22 (17 – 9)

gól: Görbicz 12/5, Amorim 5, Radicevic 4, Vérten 4, Lekic 3, Löke 3, illetve Riegelhuth 7/3, Kurtovic 5, Blanco 4, Kohensen 3, Kristiansen 2/1, Breivang 1