Jégkorong

Szenzációs fehérvári győzelem az EBEL-ben!

A Sapa Fehérvár AV 19 fantasztikus győzelmet aratott az EBEL középszakaszának 2. fordulójában. A magyar csapat a Red Bull Salzburg otthonába látogatott el. Az első harmadban a Sapa Fehérvár Vas Márton góljával szerezte meg a vezetést. A magyar csapat védelmét dicséri, hogy a hazaiak csak nyolc alkalommal találták el Bálizs Bence kapuját. A következő felvonásban a székesfehérvári együttes kevesebbet próbálkozott kapura lövéssel (16-7) mint a címvédő, de Mihály Árpád és Palkovics Krisztiánnak köszönhetően 40 percnyi játék után, már 3-0-ra vezetett a Sapa Fehérvár.

A harmadik játékrész első hét percében a magyar alakulat végleg eldöntötte a mérkőzést. Ebben az időben Sofron István kétszer, míg  Mihály Árpád egyszer vette be Thomas Höneckl kapuját, ezzel Kevin Primeau tanítványai, már 6-0-ra vezettek. A három magyar találat után Thomas Raffl szépíteni tudott. A 7-1-es végeredményt az 56. percben Ladányi Balázs alakította ki.

– Az elejétől a végéig fantasztikus tempót tudtunk diktálni a mérkőzésen. Nagyon ritkán fordult csak elő, hogy a hazaiak be tudtak minket szorítani a kapunk elé. Ilyen játékkal senkitől sincs félnivalónk – mondta a találkozó után a csapat hivatalos honlapján Énekes Lajos másodedző.

Red Bull Salzburg-Sapa Fehérvár AV19: 1-7 (0-1, 0-2, 1-4)
Salzburg, 1700 néző, vezette: Trilar, Veit, Hribar, Siegl
Red Bull Salzburg: Höneckl – Trattnig, Welser, Bois, Abid, Regier, Lynch, Heinrich, Raffl, Earl, Latusa, Reitz, Kavanagh, Kristler, Schiechl, Aubin, Pack, Mahlstein, Puschnik, Brucker, Hofer
Vezetőedző: Pierre Pagé
Sapa Fehérvár AV19: Bálizs – Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Klassen, Sille, Orbán, Mihály, Sikorcin, Kovács, Hetényi, Benk, Láda, Magosi
Vezetőedő: Kevin Primeau
Gólszerzők: Raffl, illetve Vas, Mihály (2), Palkovics, Sofron (2), Ladányi